Bölgeden Okuma Sayısı: 11

Kırklareli’nde Atatürk Evi’nin Aynısı Yapılıyor

Kırklareli Belediyesi Atatürk’ün Selanik’te doğduğu evin aynısını Kırklareli’nde inşa ediyor. Yayla Mahallesi’nde tamamen Kırklarelili hayırsever vatandaşların desteği ile hayata geçirilecek Atatürk Evi’nin çalışmaları hızla sürüyor. BURASI BİZİM İÇİN ONUR KAYNAĞI…..

Kırklareli’nde Atatürk Evi’nin Aynısı Yapılıyor

Kırklareli Belediyesi Atatürk’ün Selanik’te doğduğu evin aynısını Kırklareli’nde inşa ediyor.

_MG_3357 [] _MG_3362 []

Yayla Mahallesi’nde tamamen Kırklarelili hayırsever vatandaşların desteği ile hayata geçirilecek Atatürk Evi’nin çalışmaları hızla sürüyor.

BURASI BİZİM İÇİN ONUR KAYNAĞI…

_MG_3365 [] _MG_3368 []Kırklareli’nde yaşayan herkesin kalbinin Mustafa Kemal diye attığının altını çizen Kesimoğlu ‘’Burası bizim için onur kaynağı gurur kaynağı bir yer olacak. Temelimizi attık. Evin 1 ay içerisinde kabasını bitireceğiz. Kırklareli Belediyemizin kasasından 1 kuruş dahi çıkmayacak. Atatürk evimizi tamamen hayırsever vatandaşlarımızın desteği ile hayata geçireceğiz. Atatürkçü yurttaşlarımıza yürekten teşekkür ediyorum’’ dedi.

ZİYARETÇİLER SELANİK’E GİTMİŞ GİBİ HİSSEDECEKLER…

İnşa edecekleri Atatürk evini ziyaret edenlerin kendilerini Selanik’te gibi hissedeceklerini ifade eden Kesimoğlu ‘’ Yayla Mahallesi’nde inşa ettiğimiz Atatürk’ümüzün evi içerisinde o dönemde giydiği kıyafetlerin bire bir aynıları, kullandığı objelerin aynıları ve bir çok belge yer alacak. Bunun yanı sıra Zübeyde Ana ve Atatürk’ümüzün silikon heykelleri yine burada olacak. Atatürk Evi’ni ziyaret eden vatandaşlarımız kendilerini Selanik’teki Atatürk’ün doğduğu evi ziyaret etmiş gibi hissedecekler ifadelerini kullandı’’

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL