Güncel Spor Okuma Sayısı: 28

Kırkpınar’da yarı finale kalan güreşçiler belli oldu

Kura çekiminin ardından er meydan çayırını çıkan başpehlivanlar çekişmeli bir mücadele verdi. Altın kemer için kıyasıya mücadele eden başpehlivanlar. Güreşlerin normal süresinde hiçbir başpehlivan yenişemezken, puanlama bölümünde Abdullah Güngör rakibi..

Kırkpınar’da yarı finale kalan güreşçiler belli oldu

Kura çekiminin ardından er meydan çayırını çıkan başpehlivanlar çekişmeli bir mücadele verdi. Altın kemer için kıyasıya mücadele eden başpehlivanlar.

yari-finale-cikan-isimler-belli-oldu17590ce34ed41e01db62

Güreşlerin normal süresinde hiçbir başpehlivan yenişemezken, puanlama bölümünde Abdullah Güngör rakibi Osman Aynur’a, İsmail Balcı Serhat Balcı’ya kaybetti. Çeyrek final eşleşmelerinde erken final olarak değerlendirilen Recep Kara – İsmail Balaban ve Fatih Atlı – Orhan Okulu eşleşmelerinde kıran kırana mücadeleye sahne oldu.

652. Kırkpınar Başpehlivanı İsmail Balaban ise kendisi gibi favorilerden Recep Kara’yı altın puanlamada mağlup etmeyi başardı.

Son şampiyon Fatih Atlı ise Antalyalı genç rakibi Orhan Okulu’ya puanlamaya giden müsabakada altın puanla yenilerek Er Meydanı’na erken veda etti.

 

Başpehlivanlık çeyrek final müsabakası sonrası yarı finale çıkan isimler ise şöyle; “Osman Aynur, Orhan Okulu, İsmail Balaban ve Serhat Balcı”

 

www.edirnetv.com

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL