Hava Durumu

Kış dokunuşu…

Soğuklar mevsimin hakkını vermeye başlıyor. Çarşamba günü sıcaklıklar tüm bölgede tek haneli değerlerde seyredecek. Sert esecek kuzeyli rüzgarlar sebebiyle hissedilen değerler, termometrede görünenden birkaç derece daha düşük olacaktır. Yağış gün..

Kış dokunuşu…

Soğuklar mevsimin hakkını vermeye başlıyor. Çarşamba günü sıcaklıklar tüm bölgede tek haneli değerlerde seyredecek.

Sert esecek kuzeyli rüzgarlar sebebiyle hissedilen değerler, termometrede görünenden birkaç derece daha düşük olacaktır. Yağış gün içinde daha çok İstanbul’da ve bölgemizin Karadeniz sahil şeridinde görülecek. Bu yağışlar yağmur şeklinde gerçekleşecek.

Akşam ve gece saatlerinde bölgemizin iç kesimlerine sokulacak yağışlar, soğukla karşılaşınca Tekirdağ’ın iç kesimlerinde ve Kırklareli’nin doğusunda karla karışık yağmura ve sulu kara dönüşebilir. Merkezlerde birikim beklenmezken, Demirköy-Kofçaz arasındaki yüksek kesimlerde ve Istrancalar’da birkaç santimlik kar örtüsü oluşabilir.

Benzer yağışlar perşembe günü de aralıklarla devam edecek. Haftanın sonunda sıcaklıkların biraz daha düşmesi, kar tanelerini daha geniş bir alanda görmemize fırsat tanıyabilir.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL