Güncel

Kızılayın kan bağışı kampanyası 2 Aralık Cuma günü start alıyor

Kızılayın kan bağışı kampanyası 2 Aralık Cuma günü start alıyor

 

Türk Kızılayı Keşan Şubesi Kadın Kolları Başkanı Gerçek Gürel ve Gençlik Kolları Başkanı Anıl Çakır, yaptıkları ortak açıklamada; 2-3 Aralık 2016 tarihlerinde Keşan Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenecek olan Kan Bağışı Kampanyası’na tüm Keşan halkını davet etti.

15301282_10208496946243691_823451052_nGürel ve Çakır, kan bağışı kampanyasının Keşan Kaymakamlığı, Keşan Belediye Başkanlığı ve Türk Kızılayı Keşan Şubesi’nin işbirliğiyle ve bütün resmî kurumların ve sivil toplum kuruluşlarının tam desteğiyle gerçekleştirildiğini kaydetti.

Gürel: “Haydi kadınlar Kızılay’a destek olmaya!”

Gerçek Gürel, kadınların sosyal hayatta ve yardımlaşma projeleri içinde daha fazla yer alması için çalışmalar yaptıklarını ve bunun artarak devam edeceğini belirterek, “2-3 Aralık tarihlerinde Keşan Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenecek olan Kan Bağışı Kampanyası’na bütün kadınlarımızı davet ediyorum. Türk toplumunda her zaman baş tacı olan, örnek işlere imza atan kadınlarımızın kan bağışı kampanyamıza da gereken önemi ve ilgiyi göstereceğinden hiç şüphem yok. Bütün kadınlarımızı davet ediyorum. Çünkü kadın eli nereye değse orası gül bahçesine döner. Haydi kadınlar Kızılay’a destek olmaya!” dedi.

Çakır: “Festival tadında bir kampanya düzenlemeyi hedefliyoruz”

Daha sonra söz alan Anıl Çakır ise, şunları söyledi: “Keşan’da birkaç gençle çıktığımız bu yolda her geçen gün daha da büyüdüğümüzü görüyoruz. 2-3 Aralık tarihlerinde Türk Kızılayı Keşan Şubesi olarak önemli bir sınav vereceğiz. Kan bağışı kampanyamızda çeşitli ikramlarımızın yanında hediyelerimiz de olacak. Kurumlar düzeyinde en çok katılım sağlayan kuruma bir adet tablet bilgisayar vereceğiz. Bunun yanında kan bağışçılarımız arasında yapacağımız çekilişle kan bağışçılarımıza tablet bilgisayar hediyemiz olacak. Ayrıca, Keşan Belediyemizin de kan bağışçılarına hediyeleri olacak. Resmi ve tüm toplum kuruluşlarının tam destek verdiği, festival tadında bir kampanya düzenlemeyi hedefliyoruz. Saygıdeğer Keşan halkını ve geleceğimizin teminatı olan genç arkadaşları kampanyamıza davet ediyorum.”

“Açılış programı, saat 10.00’da başlayacak”

Gürel ve Çakır, 2 Aralık Cuma günü  Keşan Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenecek olan kan bağışı kampanyasının açılış programı, saat 10.00’da başlayacak.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL