Kültür Sanat Manşet Okuma Sayısı: 35

Klarnet ve Balaban Halkalı Sahnesi’nde buluştu.

   İstanbul(Anayurt-Keşan Postası)-Küçükçekmece Belediyesi’nin düzenlediği ‘Serkan Çağrı ile Müziğe Dair’in  bu ayki konuğu dünyaca ünlü Azeri sanatçı Alihan Samedov oldu.Gerçekleşen dinletide; Alihan Samedov ve Serkan Çağrı klarnet ile Azerbaycan’ın yöresel..

Klarnet ve Balaban Halkalı Sahnesi’nde buluştu.

 

 İstanbul(Anayurt-Keşan Postası)-Küçükçekmece Belediyesi’nin düzenlediği ‘Serkan Çağrı ile Müziğe Dair’in  bu ayki konuğu dünyaca ünlü Azeri sanatçı Alihan Samedov oldu.Gerçekleşen dinletide; Alihan Samedov ve Serkan Çağrı klarnet ile Azerbaycan’ın yöresel çalgısı ‘Balaban’ı buluşturdu.

 

‘ŞARKI SÖYLEYEREK EŞLİK ETTİLER’

 Resim 1 Resim 2

Yaklaşık 2 saat boyunca, hem Türk Sanat Müziği hem de Azeri türküleri çalan Serkan Çağrı ve konuğu katılımcılardan büyük alkış aldı. Programda ayrıca ‘Nazende Sevgilim, Ayrılık, Sen Gelmez Oldun’ gibi sevilen şarkıları da icra eden ikiliye Küçükçekmeceliler şarkı söyleyerek eşlik etti.

 

‘GÜLMEKTEN KIRIP GEÇİRDİLER’

 Resim 3 Resim 4

Müzikseverlerin yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte Çağrı ve Samedov, hoş sohbetleri ve esprileriyle herkesi gülmekten kırdı geçirdi. Programda Serkan Çağrı’nın isteğini kırmayıp klarnet de çalan Samedov, performansıyla herkesin beğenisini kazandı. 

 

‘EN GÜZEL MÜZİK ALETİ MÜZİSYENDİR’

 

18 müzik aletini profesyonelce çaldığını belirten Alihan Samedov, “Albümlerimde tüm enstrümanları kendim çalıyorum. Çünkü aynı duyguyu yakalamak istiyorum.”dedi.

Samedov, Azerbaycan’da yöresel müziği geliştirmek için hep uğraştığını da belirterek, “Dünyanın her yerinde benim müziğim çalar. Ne yaparsan yap en güzel müzik aleti onu yaşatan müzisyendir.”diye konuştu.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL