Köşe Yazısı Okuma Sayısı: 1.302

KÖR OLASIN DOĞAL GAZ DUMANIN TÜTMEZ!.

Değerli okurlarım; bazen bir fotoğraf veya bir karikatür sayfalarca yazılacak bir yazıya bedeldir! Bu gün sizlerle fotoğraf destekli bir yazımı paylaşmak istiyorum..   Yukarıda gördüğünüz fotoğraflar İsviçre Alplerinden çekilmiş değil…

Değerli okurlarım; bazen bir fotoğraf veya bir karikatür sayfalarca yazılacak bir yazıya bedeldir! Bu gün sizlerle fotoğraf destekli bir yazımı paylaşmak istiyorum..

 

Yukarıda gördüğünüz fotoğraflar İsviçre Alplerinden çekilmiş değil.

Aşağıdaki iki fotoğrafı da Fransa sahillerinde gün batımı zannedebilirsiniz…

Ama değil!

Ve elbette aşağıdaki fotoğraflar da İtalyan koylarında çekilmiş değil!..

Efendim, buraya kadar gördüğünüz görüntüler Türkiye’nin incisi SAROS KÖRFEZİ kıyısında yer alan SAZLIDERE KÖYÜ’nden çekilmiş fotoğraflar.. Şimdi gelin, biraz daha ilerleyelim ve GÖKÇETEPE sahilinden çekilmiş iki fotoğrafa bir göz atalım..

Bu fotoğrafları sizlerle paylaşmamın nedenine gelince: Öncelikle bölgemizin güzelliklerini fark etmenizi sağlamaktır. Öte yandan; bu güzellikleri fark etmenizden sonra, bu bölgede kurulacak ve bölgeyi yok edecek olan DOĞAL GAZ DOLUM TESİSLERİ’ne tüm TRAKYA olarak karşı çıkmamızı sağlamaktır..

 

Bu olay yargıya taşınmış ve yüksek mahkeme Hükümetçe yaptırılan ÇED RAPORLARINI red etmiştir.. Ama; gelin görün ki, bu karara rağmen; çalışmalar durdurulmamıştır.. Bizler, yani; Saros Körfezinin değerini çok iyi bilen insanlar bu konudaki karşı duruşumuza devam ederken, sizlerin de desteğine ihtiyacımız olduğunu unutmayın!. İyi bayramlar.. Saros’da buluşmak üzere.. Sevgilerimle..

KÖR OLASIN DOĞAL GAZ DUMANIN TÜTMEZ!..

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL