Köşe Yazısı

KORONA DENİLEN BELA SENİN İLK VE SON BAYRAMIN OLSUN

Tüm yaşantımızı yaklaşık olarak yetmiş gündür kısıtlayan meşgul eden, hepimizi hem bütçe olarak hasta olmasak bile psikolojik olarak vuran koronovirüs sonun da bayramda senin istediğin gibi oldu. Bu bayramın evlerde..

Tüm yaşantımızı yaklaşık olarak yetmiş gündür kısıtlayan meşgul eden, hepimizi hem bütçe olarak hasta olmasak bile psikolojik olarak vuran koronovirüs sonun da bayramda senin istediğin gibi oldu.
Bu bayramın evlerde geçirilmesi bazılarımızı üzmüş olabilir ama ben muhteşem bir karar diye düşünüyor ya sokağa çıkma yasağı olmasaydı bizim çok güzel geleneklerimiz vardır , arife günü itibarı ile alışverişle başlayacak tüm tatlı,şekerleme ,kahve ,kolonya satan dükkanlar hınca hınç dolacak kalabalık attıkça artacak sosyal mesafe bir çırpıda unutulacak malum bayram denilecek.Daha sonra uzun zamandır herkes evde kimsenin giyecek kıyafeti kalmamıştır (AVM) açıldığında gördük hop kıyafet alışverişine ayakkabı almadan olmaz günlerdir evdeyiz derken , aylardır binbir özenle sakladığımız gencecik yavrularımızı yanımıza katıp, kıymetli büyüklerimizin ellerini öpmeye Allah korusun ne oldu şimdi hop tekrar yetmiş gün önceye içinizden bu bir kabus diyen olabilir şükürki gerçek değil Bilim kurulumuzu tebrik ediyorum böylesi güzel bir karar alıp ,arefe günü dahil bayram süresince tüm şehirlerde sokak kısıtlaması ilan edildiği için .
Tabi ki yarın nelere gebe bilemeyiz ama tedbir bizden takdir yüce yaradandan demek en iyisi. Bu dört günlük mecburi evde kalış inşallah son olur da bundan sonra yavaş yavaş normal yaşamımıza geri dönebiliriz uzmanların dediği gibi maske ve sosyal mesafeyle daha sonraki bayramları en güzel günlerde yaşamak dileğiyle . Bu bayramda, mübarek Ramazanda yaşamımızda bir daha asla hatırlamak istemeyeceğimiz kötü anılarımız arasında yıllarca unutamayacağız bir bayram olarak kalacak ve korona denilen belanında ilk ve son bayramı olur inşallah.
Bu bela bize çok şeyde öğretti aslında yada anımsattı bayram sevinçlerinin ne kadar önemli olduğunu büyüklerimizin ellerini öpmenin önemini ve sevdiklerimizi sıkıca kucaklamanın ne kadar kıymetli olduğunu ve onlara ulaşamamanın ne kadar acı olduğunuda .

Sabır ve mücadele ile umutlarımızı yitirmeden ,sevinç ve neşemizi kaybetmeden yüce yaradana açtığımız ellerimizle dualarda kucaklaşalım bu bayram.

Hayır ve güzelliklere vesile olması temennisiyle tüm dostlarımın Ramazan bayramın tebrik ediyorum .
Tüm dünyada barışın hakim olduğu,açlığın ,yokluğun olmadığı ,adaletin yerini bulduğu ,kul hakkının yenmediği ,insanların ağlamadığı nice güzel mutlu ve huzurlu bayramlara .

Kalın sağlıcakla…RECEBİYE ÇATAK SEZER

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL