Güncel Siyaset

Köseler, “İktidar nimetlerinden yararlanamadık”

Büşra BİLECEN- Keşan Postası Genel Yayın Yönetmeni Erdoğan Demir’in Keşan’daki siyasi parti ilçe başkanları ile ilgili yaptığı canlı yayın serisi 21 Nisan 2022 Perşembe günü başladı. Keşan Belediyesi’nin 3 yıllık..

Köseler, “İktidar nimetlerinden yararlanamadık”

Büşra BİLECEN-

Keşan Postası Genel Yayın Yönetmeni Erdoğan Demir’in Keşan’daki siyasi parti ilçe başkanları ile ilgili yaptığı canlı yayın serisi 21 Nisan 2022 Perşembe günü başladı.

Keşan Belediyesi’nin 3 yıllık çalışmalarının değerlendirildiği ilk gün canlı yayının beşinci konuğu Saadet Partisi Partisi Keşan Keşan İlçe Başkanı Ahmet Köseler  oldu.

Köseler, Keşan Belediyesi Keşan Belediye Başkanı tarafından söylenen “iftar yemeklerimize tüm siyasi parti ilçe başkanları davet edildi ” sözüne karşılık kendisinin iftar yemeklerine davet edilmediğini belirtti.

Köseler, Bugüne kadar gelmiş geçmiş tüm belediye başkanlarımız ellerinden gelen bir şeyleri yapmaya çalışmış. Hepsinden allah razı olsun. Son seçimlerde hükümet partisi bir belediye getirelim dedi halkımız ve tercihini AK Parti’den yana Mustafa Helvacıoğlu’ndan yana kullandılar. Buna da saygı duyacak herkes. Belediye Başkanlığını sayın Mustafa Helvacıoğlu’na denetleme görevini de Millet ittifakına verdi. Bu meclis sorunları  birlikte çözecekler, eğer çözemezlerse kendileri değil Keşan kaybeder. 3 yılda yol, kaldırım, çiçek çalışmaları nedeniyle Helvacıoğlu’na teşekkür ediyorum. Ama pandemi ve dünyadaki kriz nedeniyle iktidar nimetlerinden yeteri kadar yararlanamadık. “şeklinde konuştu.

Köseler,  Helvacıoğlu ile Keşan Belediyesi’nin muhalefet grubu ile ve muhalefet grubunun  da belediye başkanı ile arasındaki ilişkilerinin  ilk başlarda kötü bulduğunu ama son dönemlerde ilişkileri daha iyi olduğunu ve anlaşıyorlar olarak değerlendirdiğini belirtti.

SP İlçe Başkanı Ahmet Köseler programda ayrıca Cumhuriyet Meydanı, Erikli’ye su getirilmesi Belkoop taşocakları, Eski belediye binası ile Hükümet Konağı ile Emniyet Müdürlüğü takası konusunda meclisten çıkan kararı, Keşan ‘da son günlerde yapılan trafik çalışmaları konusunda da görüşlerini dile getirdi.

Köseler, Kemt Konseyinin çevre konularındaki çalışmaları ve duyarlılığı nedeniyle Kent Konseyi Başkanı Hasan Karagöz’ü tebrik ederim “Bu vesileyle sizin programınız aracılığıyla Kent Konseyi Başkanı Sayın Hasan Karagöz’e bir çağrıda bulunmak istiyorum. Sayın başkan çevre ile ilgili konularda lütfen bundan sonra Keşan’daki tüm siyasi partileri de davet edin, daha gür bir sesimiz çıksın. Saadet Partisi olarak bu tür konularda davet olursa her zaman katılmaya hazırız ” dedi.

Köseler, ayrıca KİSEV’in kuruluşuna emeği geçen herkesi kutladı ve KİSEV’in oluşumunun çok önemli olduğunu da dile getirdi.

Köseler’in konuk olduğu programı aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL