Manşet

Kosgeb Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Kosgeb Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

glL6rO

09 Nisan 2014 Çarşamba günü Uzunköprü Ticaret ve Sanayi Odası Hizmet Binası Toplantı Salonu’nda girişimcilerin ve UTSO üyelerinin yoğun katılımı ile gerçekleştirilen KOSGEB bilgilendirme toplantısı KOSGEB Edirne Hizmet Merkezi Müdürlük Uzmanlarından Cesur SEKMEZ tarafından yapıldı.

 

09 Nisan 2014 Çarşamba günü Uzunköprü Ticaret ve Sanayi Odası Hizmet Binası Toplantı Salonu’nda girişimcilerin ve UTSO üyelerinin yoğun katılımı ile gerçekleştirilen KOSGEB bilgilendirme toplantısı KOSGEB Edirne  Hizmet Merkezi  Müdürlük Uzmanlarından Cesur SEKMEZ tarafından yapıldı.
Düzenlenen bilgilendirme toplantısında UTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ercan İHTİYAR’ın açılış konuşmasından sonra KOSGEB yetkilisi Cesur SEKMEZ toplantıda KOSGEB Desteklerinin yaygınlaştırılması amacıyla Girişimcilik Destek Programı ve Kobiler için Genel Destek Programı kapsamındaki 13 destek türü ile ilgili detaylı bilgiler verdi.

Kosgeb nedir?
Kosgeb devlet teşvikleri ve desteklerini işletmelere ulaştıran bir kurumdur. KOBİ’lerin işlerini büyütmeleri için hibe (geri ödemesiz) ve kredi olarak alacağı destekleri Kosgeb sağlamaktadır. Kosgeb şartlarına göre geri ödemesiz kredi de yeni girişimcilere sunmaktadır.

Kosgeb’in amacı nedir?

İşletmelerin rekabet düzeyini arttırmak için daha güçlü olmasını sağlamak, Ar ge faaliyetlerine destek olmak, işlerini büyütmeyi sağlamak Kosgeb’in başlıca amaçları arasında bulunmaktadır.
Kosgeb, girişimciliği yaymak için de faaliyetlerde bulunmaktadır. Girişimciliğin yayılması ve istihdamı arttıracak işler ülke ekonomisini yükseltecek faliyetler arasında olduğu için önemlidir.Kosgeb desteklerini kimler alabilir?
-Kosgeb’in verdiği eğitimleri alanlar.
-Üniversitelerde Kosgeb’in düzenlediği Girişimcileri Geliştirme programına katılanlar.
-KOSGEB’in işbirliği ve denetimi çerçevesinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Fonu, İŞKUR, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, belediyeler ve ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile meslek odaları tarafından ulusal ve uluslararası projeler kapsamında düzenlenen girişimcilik eğitimine katılanlar.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL