Manşet

KOSGEB Destekleri Konusunda Bilgi Verildi

KOSGEB Destekleri Konusunda Bilgi Verildi

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası ile KOSGEB Edirne Bölge Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısı yoğun ilgi gördü.
81616ea7

Saat 14.30’da başlayan Keşan TSO Konferans Salonu’nda başlayan toplantıya Keşan TSO Meclis Başkanı Yüksel Alioğlu, Keşan Ticaret Borsası Meclis Başkanı Necmi Kaymaz, bazı meslek odası başkanları ve çok sayıda Keşanlı işadamı katıldı.

Toplantının açış konuşmasını yapan Keşan TSO Meclis Başkanı Yüksel Alioğlu, şunları söyledi: “KOSGEB Destekleri ve KOBİ Proje Destek Programı hakkında gerçekleştirdiğimiz bilgilendirme toplantımıza hoş geldiniz. Pek çok sektör için farklı destek seçenekleri bulunan KOSGEB’in imkânlarından yararlanıp iş alanınıza göre desteklerden faydalanıp bilgi almak için bugün bir araya toplanmış bulunuyoruz. KOBİ’lerimize destek olmak Bölge ekonomisine destek olmaktır. Bu günü değil geleceği birlikte tasarlamak için buradayız. KOSGEB Ülkenin ekonomik ve sosyal ihtiyaçlarının karşılanmasında KOBİ’lerin payını ve etkinliğini arttırmak, rekabet güçlerini ve düzeylerini yükseltmek için destek vermektedir. Bu kapsamda, odamız bünyesindeki KOSGEB Temsilciliğimizin başarılı çalışmaları ve bölgemizin girişimciliği Trakya’ya örnek oluyor. Bizlerde KOSGEB desteklerinden bölgemizin daha fazla yararlanması için projeler üretip daha da fazla çalışmalıyız. Bugün aramızda bulunan KOSGEB Edirne Müdürlüğümüzün çok değerli yetkilileri bizlere KOSGEB destekleri ile ilgili ayrıntılı bilgi verecekler. Bu duygu ve düşünceler ile şimdi sözü uzmanlarına bırakarak toplantımızın hayırlı olmasını diliyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum”

Toplantı daha sonra KOSGEB Uzmanı Hasan Tarık Altuntaş’ın açıklamalarıyla devam etti.  Altuntaş, toplantı öncesinde basına yaptığı açıklamada bugünkü toplantıda üzerinde duracakları konuları şu şekilde belirtti. “Bugün Keşan’da olmamızın 2 temel sebebi var. Birincisi KOSGEB’in KOBİ proje destek programı açıldı ve çağrıya çıktı. Çünkü KOBİ Proje Destek Programı dönem dönem çağrıya çıkıyor.  Bu dönem çıktı. Son başvuru tarihi de 30 Kasım 2015. Şimdi ilçemizde bununla ilgili KOBİ projesi hazırlayacak yani işletmesinde, kurumsallaşma ve markalaşmayla ilgili bir çalışma yapacak arkadaşları bu projeyle çağrı yapacağız. Bir de can suyu kredisi gündemde. Bununla ilgili işletmelerden KOBİ beyannamelerini ivedi şekilde güncellemelerini ve KOSGEB’e getirmelerini isteyeceğiz. Bunun yanında bir de girişimcilik dediğimiz girişim destek programı vardı. Onunla ilgili de bilgi vereceğiz.  Bugünkü toplantımızda ele alacağımız3 tane konu var. Can Suyu, KOBİ Projesi ve Girişimcilik.”

Can Suyu kredilerine ilişkin bir soruyu da cevaplandıran Altuntaş, şunları söyledi: “Can suyu ile ilgili kredilerin ne kadar olacağı yönünde Başbakanın açıkladığı bize gelen resmi bir şey yok. Biz şimdiden gardımızı aldık. Beyannameleri hazırlıyoruz ki KOSGEB çıkarsa millet beyanname hazırlarken biz bankaya gidip paranızı alın diyeceğiz.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL