Ekonomi Haberleri Güncel Okuma Sayısı: 46

KOSGEB GİRİŞİMCİLERİNE KREDİ DESTEĞİ

Keşan TSO (Ticaret ve Sanayi Odası) Yönetim Kurulu Üyesi Uğurcan Urgan ve KOSGEB Temsilcisi Kadir Can Tunç, mevcut KOSGEB desteği ile işletmesini kuran ve sürdüren girişimcilere kredi faiz oranlarında indirim..

KOSGEB GİRİŞİMCİLERİNE KREDİ DESTEĞİ

Keşan TSO (Ticaret ve Sanayi Odası) Yönetim Kurulu Üyesi Uğurcan Urgan ve KOSGEB Temsilcisi Kadir Can Tunç, mevcut KOSGEB desteği ile işletmesini kuran ve sürdüren girişimcilere kredi faiz oranlarında indirim için KOSGEB ve 10 banka arasında protokol imzalayarak, KOBİ Finansman Destek Programı’nı devreye aldığı bildirdi.


Keşan TSO KOSGEB Temsilcisi Kadir Can Tunç şunları kaydetti: “KOBİ Finansman Destek Programı’nda KOSGEB’in Girişimcilik Destek Programından yararlanan veya faydalanmayı planlayıp projelerini hazırlayacak girişimcilerimize, 50 bin liraya kadar yeni bir kredi programı başlatılmıştır. İlk defa uygulanacak bu mekanizmayla; 50 bin liraya kadar alınan kredinin 10 puanlık finansman maliyetini KOSGEB karşılayacak. Girişimcinin genç, kadın, engelli, gazi veya şehit yakını olması durumunda 50 bin liralık limit 70 bin liraya çıkacak. Kredinin teminatını ise, Kredi Garanti Fonu verecek. Girişimcilerimiz sadece anapara ve çok cüz-i miktarda bir faiz ödemesi yapacak. Biz bu programla, girişimciler için önemli olan işletme sermayesine ek bir katkı sağlamayı hedeflenmiştir. Bölgemizde bu kredi destek paketinden kullanılacak bankalar; Vakıfbank, Halkbank, Ziraat Bankası, İş Bankası, Akbank, Denizbank, Yapı Kredi Bankası, QNB Finansbank, TEB Bankası ve Kuveyt Türk Katılım Bankası.”

Türk ekonomisindeki canlanmanın kredi faizlerindeki düşüşü de beraberinde getirdiği ifade eden Tunç: “Bu krediler 3 yıl süreyle sürekli açık olacak ve işletme üç yıl içerisinde üst limiti aşmadan desteği istediği zaman kullanabilecek. KOBİ’ler istedikleri zaman limitleri dâhilinde bu destekten yararlanabileceklerdir. Girişimciler 12 aylık vadede sadece anapara ve 3.75 puanlık faiz veya kar payı ödemesi yapacak. 18 aylık planlamada, faiz veya kar payı oranı, 4’e çıkacak. Toplam 50 bin liralık kredi için girişimcilere 12 aylık vade için sadece 1.300 TL faiz ödemesi yapacaklardır. Tekrardan altı çizerek belirtmek isterim ki, bu kredi destek paketi sadece daha önceden KOSGEB Girişimcilik Desteğinden yararlanmış olan girişimcilerimizin yıllık beyannameleri yapılarak başvuruda bulunabilirler.”

KOSGEB Girişimcilerine yönelik olarak yapılan bu kredi destek paketi kapsamında Uğurcan Urgan şunları dile getirdi: “Bölgemizde mevcut olarak KOSGEB desteklerinden faydalanan girişimcilerimize bu kredi destek paketinin hayırlı olmasını ve ticaretlerine katkı sağlamasını temenni ederim.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL