Güncel Okuma Sayısı: 8

Kosova Heyeti Çanakkale’de…

Çanakkale’nin Gelibolu ilçesinde ‘Balkan Coğrafyası Çanakkale’de Buluşuyor’ projesi kapsamında Gelibolu Mevlevihanesi’nde düzenlenecek Şeb-i Arus törenlerine katılmak için çeşitli ülkelerden gelen bakan, milletvekilleri ve din adamları şehitlik ve anıtları gezdi. Yunanistan,..

Kosova Heyeti Çanakkale’de…

canakkale

Çanakkale’nin Gelibolu ilçesinde ‘Balkan Coğrafyası Çanakkale’de Buluşuyor’ projesi kapsamında Gelibolu Mevlevihanesi’nde düzenlenecek Şeb-i Arus törenlerine katılmak için çeşitli ülkelerden gelen bakan, milletvekilleri ve din adamları şehitlik ve anıtları gezdi.

Yunanistan, Bulgaristan, Kosova, Makedonya, Kırım, Arnavutluk, Bosna Hersek ve Karadağ’dan gelen bakan, milletvekili, akademisyen, din adamları ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri Çanakkale Savaşları’nın yaşandığı Gelibolu Yarımadası’ndaki şehitlik, anıt ve mezarları gezdi. Şehitler abidesinden başlayıp, 57′nci Alay, Seyit Onbaşı Anıtı gibi şehitlik ve anıtları ziyaret eden konuklar daha sonra Çanakkale Destanı Tanıtma Merkezini gezdi. Balkan coğrafyasından gelen misafirler, akşam da Gelibolu Mevlevihanesinde yapılacak olan Şeb-i Arus törenlerine katıldı.

Kosova heyetinde Kamu Yönetimi Bakanı  Mahir Yağcılar, milletvekili Müfera Şinik, KDTP Mamuşa Şubesi Başkanı Rifat Krasniç, KDTP Gilan Şubesi Başkanı Kadir Hüseyin  yer alıyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL