Güncel Spor

Kosova’da Beşiktaş Coşkusu…

Kosova’da Beşiktaş Coşkusu…

Kosova’da 2013 yılında kurulan  Prizren Beşiktaşlılar Derneği, kuruluşunun 3′üncü yılını ve  Beşiktaş Kulübü’nün 113′ncü yılını düzenlenen gece ile kutladı.

unnamed

Törene;  Kosova Demokratik Türk Partisi (KDTP) Milletvekilleri Müferra  Şinik ve Fikrim Damka yanı sıra çok sayıda Kosovalı Beşiktaşlı taraftarlar katıldı. 2013 yılında kurulan  Prizren Beşiktaşlılar Derneği, kuruluşunun 3′üncü yılı ve  Beşiktaş’ın 113′ncü yılı nedeniyle tören düzenlediği gecede. saatler  Beşiktaş’ın kuruluş yılı olan 19: 03′ü göstermesiyle havai fişek eşliğinde kutlama yapıldı.

Prizren Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Emre Çabrat yaptığı açıklamada  Kosova’da çok sayıda  Beşiktaş taraftarının bulunduğunu ve her geçen gün sayının arttığını dile getirdi.  Prizren Beşiktaşlılar Derneği olarak çok sayıda sosyal faaliyete imza attıklarını söyleyen Çabrat, dernek olarak faaliyetlerini sürdüreceklerini söyledi. Gece  Prizren Beşiktaşlılar Derneği’nin 3′üncü kuruluş yılı ile  Beşiktaş takımının 113′üncü yılı nedeniyle hazırlanan pasta kesildi.  Prizren’de  Türkiye Cumhuriyeti’nin dört büyük takımı olan  Beşiktaş,  Galatasaray,  Fenerbahçe ve  Trabzonspor takımlarının dernekleri var.  Kosova’da bu takımları yaşatmak ve kendi takımlarının çatısı altında toplanmak maksadıyla kurulan sivil toplum kuruluşları faaliyetlerine devam ediyor./E. Tabak/

————————————————————————

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL