Güncel

KP Edirne İl Örgütü’nden Mustafa Armağan Tepkisi…

KP Edirne İl Örgütü’nden Mustafa Armağan Tepkisi…

Sevgi ÖZBAY/Keşan Postası-EDİRNE-

AKP’ye yakın Yeni Şafak gazetesi yazarı Mustafa Armağan, Edirne’de bir ortaokulu hedef gösterdi. Mustafa Armağan “Dün bir okula gittim Edirne’de. Okul ele geçirilmiş! Kanton gibi. Kemalist kanton! MEB uyansın!” dedi.unnamed

Oda TV‘nin haberine göre, AKP’nin “akil adamı” Mustafa Armağan, Edirne Şehit Üsteğmen Efkan Yıldırım Ortaokulu’ndaki “Z (Zenginleştirilmiş) Kütüphane” açılışına katıldı.

Açılışın ardından Twitter’dan kütüphane açılışına katıldığı okulun öğretmen ve öğrencilerini hedef alan Armağan, “Dün Edirne’deydim. Acilen el atılmazsa güzelim Edirne Kemalist sözde aydınların elinde can verecek. Edirne’ye sahip çık Türkiyem” mesajını paylaştı.

Mustafa Armağan Edirne halkının aydınlık duruşunu ve AKP karşıtlığını bir suçmuş gibi göstermek istemektedir.

Komünist Parti Edirne İl Örgütü olarak kendisinin bu telaşını anlıyoruz. Mustafa Armağan bu ülke ve bu kentte olan ilerici birikimden çok ama çok korkuyor. Edirne’nin gericilik tarafından teslim alınmasını istemesinin sebebi bu.

Mustafa Armağan Edirne’ye bakınca Türkiye’nin dinsel kurallarla yönetilemeyeceğini görmektedir. Haklıdır Edirne’de telaşa kapıldığı birikim tüm ülkede karşılarına çıkmaya ve örgütlenmeye başladı.

Mustafa Armağan telaş etmeye devam edebilir. Çünkü bu kentin insanları gericilerin el atmalarına pabuç bırakacak değil. Telaş etmeye devam edebilir çünkü bu kentin insanları Edirne’ye bu ülkenin ilerici birikimi ise Türkiye’ye sahip çıkacaktır. Hem Mustafa Armağan hem de onu Edirne’ye çağırma hadsizliğin de bulunanlar telaş etmeye devam edebilirler. Çünkü bu ülke bu gericilikten kurtulacaktır.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL