Güncel Spor Okuma Sayısı: 25

Kubilay Alkan, “Keşanspor’un mahkemeye düşmesi üzücü bir olay ( Videolu Haber)

Haber- Fotoğraf: Deniz ÇİL- Kamera: Erdoğan DEMİR- Keşanspor Kulübü eski Başkanı Kubilay Alkan dün yaptığı açıklamada; Keşanspor’un son durumu ve 27 eski yöneticinin mahkemeye sevk edilmesi hakkında değerlendirmelerde bulundu. “Keşanspor’da..

Kubilay Alkan,  “Keşanspor’un mahkemeye düşmesi üzücü bir olay ( Videolu Haber)

Haber- Fotoğraf: Deniz ÇİL-

Kamera: Erdoğan DEMİR-

Keşanspor Kulübü eski Başkanı Kubilay Alkan dün yaptığı açıklamada; Keşanspor’un son durumu ve 27 eski yöneticinin mahkemeye sevk edilmesi hakkında değerlendirmelerde bulundu.

kesanspor-kubilay-alkan-201507290902180060

“Keşanspor’da birilerinin artık araya girip,

uyum sürecinin sağlanması gerekiyor”

Keşanspor’da son dönemde yaşanan olaylarla ilgili değerlendirmelerde bulunarak, sözlerine başlayan Alkan, “Keşanspor’da yaşanmaması gereken üzücü olayları yakından takip ediyoruz. Artık, zararın neresinden dönüş yapılırsa iyidir. Keşanspor’da birilerinin artık araya girip, uyum sürecinin sağlanması gerekiyor. Uyum süreci sağlanmaması durumunda, Keşanspor bundan daha fazla zarar görecektir ve yara almaya devam edeceğini düşünüyorum.” dedi.

“Kulüpler ve dernekler, unvan ile

değil; yetkiyle yönetilmesi gerekiyor”

“Keşanspor’da, 2-3 yıldır yöneticilerin birbirilerine karşı ciddi suçlamaları olmuştu. Bu olayların kulübe ne gibi yansımaları oldu?” şeklindeki soruya cevap veren Kubilay Alkan sözlerine şöyle devam etti: “Ben kulüp başkanı seçildiğimde yapılan eleştiriler konusunda, ‘bugün bana, yarın sizlere’ demiştim. Kulübün menfaatleri doğrultusunda, herkesin mantıklı ve akıllı şekilde davranması gerektiğini dile getirdim. Kulüpler ve dernekler, unvan ile değil; yetkiyle yönetilmesi gerekiyor. İnsanların başkan oldum havası içinde değil; dernekler masası ya da kulübün vermiş olduğu yetki kavramları içerisinde hareket etmesi gerekiyor. Eğer bunun dışına çıkıldığında, bugünkü yaşanan olumsuzluklarla karşı karşıya kalırız.”

“Geç kalınmış bir şey yok”

Alkan, “Futbolda, transfer sezonun başladı. Ancak, Keşanspor’da şuanda herhangi bir transfer çalışması kamuoyuna yansımadı. Bu konudaki düşünceleriniz nedir?” şeklindeki soruya ise, şöyle cevap verdi: “Transferler konusunda ümitsiz değilim. Çünkü bölgesel amatör’de bulunmuyoruz. Şuanda, süper ligde oynayacağız. Bundan ötürüde, ekim ayına kadar transfer için zamanımız bulunmaktadır. Geç kalınmış bir şey yok. Ancak, ağustos ayı içerisine kadar çalışmalara başlanmazsa sonuç itibariyle hüsrana uğrarız. Ayrıca, alt yapıya da gerekli önemin verilmesi gerekiyor. Çünkü alt yapı bir kulübün olmazsa olmazları arasında yer almaktadır.”

“Hatalar yapıldı ama bundan sonraki süreçte

kişilerin tartıştıkları yer, genel kurullar olmalıdır”

“Keşanspor’da, 2-3 yıldan bu yana yaşanan tartışmalar nedeniyle, kulübe olan güven konusunda sıkıntılar oluşuyor mu?” şeklindeki soruya da, cevap veren Kubilay Alkan sözlerine şöyle devam etti: “Savaş verilecek yer, genel kurullardır. Bunun dışına taşımak uygun değildir. Eğer genel kurulların dışına taşınması durumunda hem kulübe hem de şahıslara zarar verir. Örnek vermek gerekirse, şuanda Keşanspor’a mahkeme yolu açıldı. Bu hiç hoş bir durum değildir. Hatalar yapıldı ama bundan sonraki süreçte kişilerin tartıştıkları yer, genel kurullar olmalıdır. Tartışmalarında genel kurullarda kalması gerekiyor.

Kulübe olan sevgi hiçbir zaman azalmaz. Fakat, ilgi azalabilir. Dolayısıyla, ilginin yeniden artırılması için somut hizmetler ve başarıların olması gerekiyor.”

“Eski kulüp başkanlarının üyelikten

düşürülmüş olması hiç hoş bir durum değildir”

Keşanspor içerisinde yaşanan kırgınlık ve küskünlükleri gidermek amacıyla, tavsiyelerde de bulunan Alkan şunları dedi: “Eski kulüp başkanlarının bir araya gelip; yaşanan durum konusunda değerlendirmeler yapması konusunda bir çalışma yapıldı. Ancak, bundan vazgeçildi. Önderlik yapan deneyimli ağabeylerimiz, yöneticilerimiz ve iyi yerlerde top oynayan arkadaşlarımız var. Karma bir ekip kurulup, yeniden yol haritası çizilmelidir. Bunu da, mevcut yönetimin istemesi lazım.

Keşanspor sevgisi hiçbir zaman bitmez. Kulübün eski başkanlarına, taraftara da çok büyük işler düşüyor. Artık, silkelenip üzerimizdeki ölü toprağı atmamız lazım. Ayrıca, eski kulüp başkanlarının da üyelikten düşürülmüş olması hiç hoş bir durum değildir. Bu kısır bir çekişmeden öteye geçmez. Kulübün başarısı içinde kırgınlık ve küskünlükleri bir kenara bırakmamız gerekiyor.”

“Sponsor sayısının artık artmasında fayda var”

“Keşanspor, yardımlarla ayakta duran bir kulüptür. Geçen gün eski Kulüp Başkanı Tevfik Kavaklı’nın ‘Yardımlar hovardaca harcandı.’ şeklindeki açıklamaları konusunda ne düşünüyorsunuz?” şeklindeki soruya cevap veren Kubilay Alkan şöyle konuştu: “Hovardaca harcandı şeklindeki söylemler şahsidir. Ben bu düşünceye katılmıyorum. Zamanın gerektirdiğine göre, bazı harcamalar yapıldı. Sponsor sayısının artık artmasında fayda var. Bu sayının artması içinde güven gerekiyor.”

“Keşanspor’un yeniden eski günlerine

dönmesi için ‘ben varım.’ diyorum”

“Keşanspor’da yeniden görev almayı düşünür müsünüz?” şeklindeki soruya cevap veren Alkan, “Ben, ekmeğimi Keşan’dan kazanıyorum. Bundan ötürü de, geri dönüşümü olacaktır. Örnek vermek gerekirse, annem adına hastaneye bir oda yaptırdım. Keşanspor’un yeniden eski günlerine dönmesi için ‘ben varım.’ diyorum.” şeklinde konuştu.

“Dernekler yasasına muhalefetten dava açılıyor”

“Keşanspor’a, mahkemeye yolu açıldı dediniz. Peki, neden mahkemeye düştü?” şeklindeki soruya cevap veren Kubilay Alkan sözlerini şöyle tamamladı: “Cumhuriyet Başsavcısı’nın hazırlamış olduğu fezlekede, 2011 ve 2012 yıllarında gerek işletme defteri hesapları gerekse de, makbuzların bulunamadığı söyleniyor. Ayrıca, dernekler yasasına muhalefetten dava açılıyor. Görev almış, 27 yöneticinin cezalandırılması gerektiği dile getiriliyor. Ama kötü bir sonucun çıkacağını düşünmüyorum.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL