Spor Okuma Sayısı: 21

Kursun Adı Recep Gürkan…

Türk Futbol Federasyonu ve Türkiye Futbol Antrenörleri Genel Merkezi’nin birlikte düzenlediği ve TÜFAD Edirne Şubesi’nin organizasyonunu gerçekleştirdiği “Recep Gürkan olan Grasroots ‘C’ Antrenörlük Kursu”, törenle başladı. “ONUR DUYMAKTAYIZ”   TÜFAD (Türkiye..

Kursun Adı Recep Gürkan…

Türk Futbol Federasyonu ve Türkiye Futbol Antrenörleri Genel Merkezi’nin birlikte düzenlediği ve TÜFAD Edirne Şubesi’nin organizasyonunu gerçekleştirdiği “Recep Gürkan olan Grasroots ‘C’ Antrenörlük Kursu”, törenle başladı.

“ONUR DUYMAKTAYIZ”

img_4091   img_4143TÜFAD (Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği)  Edirne Şube Başkanı Erdoğan Öztürk, Türk Futbol Federasyonu ile Türkiye Futbol Antrenörleri Genel Merkezi’nin birlikte düzenlediği ve TÜFAD Edirne Şubesi’nin organizasyonunu gerçekleştirdiği Recep Gürkan Grasroots ‘C’ Antrenörlük Kursu’nun teorik ve pratik uygulamalı derslerden oluşup, 10 gün süreceğini belirtti. Öztürk, “TÜFAD Edirne Şubesi olarak ‘insanlar yaşarken anılmalıdır’ sözünün doğruluğuna inandığımız için saygı, vefa ve kadirşinaslık duygularını kendimize ilke edinerek Türk futboluna ve Edirne futboluna hizmetleri geçen değerli spor adamları ve spor sevdalılarının isimlerini zaman dilimi içinde yaptığımız kurs ve seminerlerle bir bir vermeye devam ediyoruz. Edirne Belediye Başkanlığı görevine geldiği ilk günden bu yana Edirne sporuna ve sporcusuna verdiği değerle dikkatlerimizi çekmiş Belediye Başkanımız Recep Gürkan’ın ismini kursumuzun adına vermekten büyük onur duymaktayız” diye konuştu.

“SPORUN CİDDİ KATKILARI VAR”

img_4140 img_4111Kursun açılışına katılan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, bir toplumun temel dinamiklerinden birisinin spor olduğunu belirtti. Gürkan, düzgün insanın sadece fizik anlamında değil, tavır, duruş, hayata bakış anlamında da düzgün olması gerektiğini söyleyerek, “Düzgün insan yetiştirmenin en temel ve en bilimsel yollarından birisi spordur” dedi.

Başkan Gürkan, sporun hoşgörü ortamına, insanların birbirleriyle iletişim bağlantılarını kuvvetlendirerek arkadaşlık, dostluk kurmalarına ve şehir, bölge, ülke, vatan sevgisinin gelişmesine ciddi katkılar sağladığını ifade etti.

BELEDİYE, TAKIMLARIN ULAŞIMINI SAĞLIYOR

Göreve geldiği ilk günlerden hatta adaylık sürecinde Edirne’deki spor adamları ile sık sık bir araya geldiğini söyleyen Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Bütün yaptığımız işlerde yönetim olarak, ‘ben şunu düşündüm, bunu yapacağım beğenin’ anlayışı yerine; sizin talepleriniz nedir, sizin görüşleriniz nedir, sizin bakış açınız, istekleriniz nedir sorularını yöneltmeyi tercih ettik. Adaylık sürecimizde de önce spor yöneticilerimizin taleplerini aldık. ‘Sıkıntılarınız nedir? Edirne için hedefleriniz nedir?’ diye sorduk. Arkadaşlarımız taleplerden oluşan bir çalışma programı hazırladılar. Biz o günden bu yana aksaklıklarıyla, eksiklikleriyle olsa da bu çalışma programını gerçekleştiriyoruz” dedi.

Gürkan, göreve başladığında Edirne’de spor alanında en önemli sıkıntılardan birisinin deplasman maçlarına giden kulüplerin ulaşım sorunu olduğunu ve kendisi göreve başladığından bu yana geçen iki buçuk yıldır deplasmana giden tüm takımların ulaşımını belediye olarak karşıladıklarını söyledi.

BELEDİYE, TÜM BRANŞLARA DESTEK VERİYOR

“Recep Gürkan  Grasroots C Antrenörlük Kursu” açılışında yaptığı konuşmada, Edirne Belediyesi olarak spor alanında yaptıkları çalışmaları aktaran Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, özellikle amatör sporlarda yöneticilerin tümünün hem kendi zamanlarından hem de ceplerinden fedakârlık yaparak bu işi yaptıklarını ifade ederek, “Belediye olarak da bizim bu emek harcayan, fedakârlık yapan insanlara katkı sunmamız gerekiyordu” dedi. Gürkan, sadece futbolda değil ASKF’ye kayıtlı tüm branşlardaki spor kulüplerine destek verdiklerini ancak bireysel değil topluma hizmet yapan spor kulüplerine destek verdiklerini belirtti.

“MÜCADELEMİZ DEVAM EDİYOR”

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, göreve geldiği yıllarda 1966 yılında kurulan Edirnesporun en alt kümelere kadar düşmüş olduğunu, çok geçmiş yıllardan kalan borçlarını olduğunu belirterek, “Kimse tarafından sahiplenilmemiş Edirnespor adeta mazlum mahrum ve biçare bırakılmıştı” dedi. Gürkan, Edirne’de bulunan iki futbol kulübünü Edirnespor’un bünyesinde birleştirdiklerini söyleyerek, Edirnesporu 3.lige çıkarma mücadelelerinin devam ettiğini belirtti.

Sporun farklı branşlarda hem bir gösteri sanatı hem de keyifle izlenebilen bir alan olmasından yola çıkarak Edirne’de 3 yıl önce kapatılmış Erkek Basketbol Şubesi’ni tekrar açarak takımı kurduklarını, yine bu yıl kadın Voleybol Takımı’nı kurduklarını ifade eden Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Böyle böyle bütün spor dallarında genişleyerek devam edeceğiz” diye konuştu.

                Konuşmaların ardından, TÜFAD (Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği)  Edirne Şube Başkanı Erdoğan Öztürk, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a, desteklerinden dolayı teşekkür plaketi takdim etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL