Köşe Yazısı

Kürt sorunu mu?

Ülkemizde zaman zaman isim değiştiren bu bunalım konu. Terör sorunu, kürt sorunu kürt açılımı ve demokratik açılım diye isim değiştirmesi. Aslında hiçbir sorunu yok. Öncelikle şunu tüm ülkemizde yaşayanlar kabul..

Kürt sorunu mu?

Ülkemizde zaman zaman isim değiştiren bu bunalım konu. Terör sorunu, kürt sorunu kürt açılımı ve demokratik açılım diye isim değiştirmesi.

Aslında hiçbir sorunu yok. Öncelikle şunu tüm ülkemizde yaşayanlar kabul etmeli.

  1. Türkiye cumhuriyeti vatanı bölünemez ve toprak Birliği bozulmaz.
  2. Dili Türkçe dir. Demokrasi ile yönetilir. Laikdir. Halkın yüzde 99.9 Müslümandır.
  3. Bayrağı kırmızı al hilal ve yıldız.

Eğer bu kurallara tam şekilde riayet edilirse ortada sorun kalmaz. Aksi halde ise gürcü der gürcü sorunu Laz der Laz sorunu VS.

Bu böyle uzar gider. Ve bu sonuç ile ayrıştırma olur. Türk kimliği neden gizlenir halde oluyor. Aslında Diyarbakır da neden Türk şarkıları serbestçe dinlenmesin.

Neden ülke bayrağını her yerde kullanınca faşist diyorlar.

Andımızı okurken neden karşı geliniyor.

Türküm demek suç mu. Anayasa maddesinde diyor ki Türkiye de doğan herkes annesi veya babası Türkiye vatandaşı   olan herkes Türk’tür.

Doğruyum demek suç mu. Doğru olmaktan kim zarar görmüş.

Çalışkanım. Çalışkan olmak suç mu

Büyüklerini saymak ve küçüklerini sevmek neresi problem.

Türk varlığına armağan etmek neresi problem bunda ne var. Şimdi bunlar da problem ne. Problem yok. Aramıza nifak sokmaya çalışan var. TRT 6 var kürtçe yayın yapıyor. Serbestçe kürtçe konuşuyor. Parti açma izni var. Ama terör ile bağını kesenlere serbest. Şimdi kürt sorunu var mı tekrar düşünelim.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL