Ekonomi Haberleri Güncel

Kurtuluş Caddesi’nde ses yükseldi

Orhan Koca “Kurtuluş Caddesi esnafı istenmeyen çocuk muamelesi gördü” 18-19-20 Kasım tarihlerinde yapılan 100 Yılın İndirimi Günleri ile ilgili bu kez de İstiklal Caddesi esnaflarında Orhan Koca yaptığı bir açıklama..

Kurtuluş Caddesi’nde ses yükseldi

Orhan Koca “Kurtuluş Caddesi esnafı istenmeyen çocuk muamelesi gördü”

18-19-20 Kasım tarihlerinde yapılan 100 Yılın İndirimi Günleri ile ilgili bu kez de İstiklal Caddesi esnaflarında Orhan Koca yaptığı bir açıklama ile eleştiride bulunarak, bu etkinliğin Kurtuluş Caddesi’nde de yapılmamasını Kurtuluş Caddesi esnaflarını üzdüğünü belirtti.

Koca’nın açıklaması şöyle;

18-19-20 Kasım tarihlerinde Keşan’ın Kurtuluş Günü etkinliği kapsamında her yıl Kurtuluş Caddesi’nde büyük kısmı cadde esnaflarımızın katkılarıyla Kaymakamlık, Belediye, Ticaret Odası ve esnaf odalarının destekleriyle düzenlemiş olduğumuz İndirimli Günler Etkinliği’ni bu yıl 100. Yılına denk gelmesi sebebiyle, Belediye Ticaret Odası ve Esnaf Odaları’nın birlikte hareket edip, 100. Yılda Yüz Yılın İndirimleri adı altına tüm Keşan’ı kapsayan İndirimli Günleri Etkinliği düzenlemesini merakla bekledik. Fakat cadde esnafı olarak hayal kırıklığına uğradık.

BU İŞİN ÖNCÜLÜĞÜNÜ YAPANLAR OLARAK ÜZÜLDÜK

Bu işin yıllardır öncülüğünü yapan Kurtuluş Caddesi’nde hiçbir etkinliğin olmaması cadde esnafını üzmüştür. Yapılan etkinlikte gördük ki planlama ve organizasyon eksikliği yaşanmıştır.

CADDEMİZ İKİNCİ PLANA MI İTİLDİ?

Bunu da düşünmeden edemiyoruz ki her yıl (Üstüne basa basa söylüyorum) Kurtuluş Caddesi indirim günü etkinliği düzenleme etkinliklerinin her yıl büyük bir kısmını cadde esnafları ortaklaşa karşılamaktaydı. Nedense bu etkinliğimiz bittikten sonra etkinlik giderlerinin tamamını Belediye, Ticaret Odası ve esnaf odaları sponsor olmuş gibi biz de istiyoruz diye konuşmalar yapılıyordu. Böylece kurumlar zan altında bırakılıyordu. Buna bağlı olarak bu yıl yapılan etkinliklerde caddemizin ikinci plana atılmasını caddemize bir tepki olarak algıladık. Burada Kurtuluş Caddesi esnafları istenmeyen çocuk muamelesi görmüştür.

Bizler Kurtuluş Caddesi esnafları olarak ticaretin döndüğü çarşıdan uzak olduğumuz için böyle bir etkinliği düzenliyorduk. Biz  cadde esnafları olarak bir araya gelip böyle bir etkinliği yapabiliyorsak diğer cadde esnafları da bizden esinlenerek belirledikleri özel bir günde ortaya koyabilirler ve daha etkili bir alışveriş etkinliği olup esnafa da büyük bir katkı sağlar.

ETKİNLİK AMACINA ULAŞMAMIŞTIR

Bu yıl yapılan organizasyon ve etkinliklerinden tamamında ve caddelerinde yapılan esnaf arkadaşlarımla görüştüklerimden ve medyaya yansıyan şikayetlerden öğrendiğimiz kadarıyla bu etkinlik esas amacına ulaşmamıştır. Zaten zar zor geçen kış aylarında daha da zorlaşan ticaret bu etkinliklerle esnafa katkı sağlıyordu.Maalesef bu organizasyonla bu yıl bunu da ortadan kaldırdırlar.

Büyüklerimiz en azından esnaflarla bir fikiralışverişi yapabilirlerdi. Bu işin bu şekilde olması bizleri üzmüştür.

Ümit ediyoruz ki bizleri yönetenler ilerleyen yıllarda daha düşünceli ve etkili işlere imza atarlar. (Erdoğan DEMİR)

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL