Güncel

Lalapaşa’da  Ağaç Kesimine TEMA ‘dan Tepki

Lalapaşa’da  Ağaç Kesimine TEMA ‘dan Tepki

Tema Vakfı Edirne İl Temsilcisi Şirin ÇOĞAL  Lalapaşa Belediyesi tarafından usulsüz olarak yapılan ağaç kesimlerine tepki gösterdi.

Konuyla ilgili olarak yapılan yazılı açıklama şöyle;

TEMA (1)

Doğal yaşamın sürdürülebilmesi için ormanın ve ağaçların önemine dikkat çeken Çoğal ; yaptığı açıklamada , Lalapaşa Belediyesi’nin  usulsüz olarak   ağaç kesimi yaptığını tespit ettiklerini, konu ile ilgili   Orman Bölge Müdürlüğü yetkilileri ile irtibata geçilerek  bu kıyımın durdurulduğunu ve  daha fazla sayıda ağacın kesilmesine engel olduklarını belirtti.

ÇOĞAL; ‘’Cumartesi gününe denk getirilen bu kıyımın önlenmesinde , Lalapaşa halkının duyarlı davranarak  Tema Edirne İl Temsilciliği ile irtibata geçmelerini  çevre bilinci adına sevinçle karşıladığımı belirtmek isterim. Günümüzde Yaşadığımız yerlere ve doğaya sahip çıkmak yalnız yasalarla değil,  Toplumsal duyarlılıkla da mümkündür’’. Dedi.
Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (TEMA) Edirne İl Temsilcisi Şirin ÇOĞAL yaptığı açıklamada, “Özellikle doğal yaşamın sorumsuzca ve hunharca katledildiği günümüzde; yeşilin, ağaçların ve ormanların insan yaşamında büyük önemi var.  Ağaçlar kolay yetişmiyor; onun için biz insanoğlu onlara gözümüz gibi bakmamız gerekiyor. Orman ve ağaç varlığını korumak yerine, basit gerekçelerle ağaçların acımadan kesilmesi vicdanımızı sızlatıyor. Dileğimiz kesilen ağaçların yerine hemen yeni fidan dikimi yapılarak yeşil örtünün yerine konmasıdır” dedi.

Lalapaşa’daki  Ağaç kesimini TEMA Vakfı il Temsilciliği olarak kınadıklarını belirten ÇOĞAL, insanın doğanın bir parçası olduğunun altını çizerek, ağacın gölgesi, suyun sesi olmadan insanın da var olamayacağını belirterek, bu konuda yetkilileri daha duyarlı davranmaya davet etti.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL