TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 168.894
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 6.435
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 159
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 5.932
Spor Okuma Sayısı: 1.505

Ligler en erken Mart ayında başlayacak

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu’nun 30.09.2020 tarihli toplantısında; Gelişim Ligleri, Kadın Ligleri ve TFF Futsal Ligi müsabakalarının Aralık ayı sonuna kadar ertelenmesi ve bu tarihten sonra ilgili kurulların görüşleri doğrultusunda..

Ligler en erken Mart ayında başlayacak

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu’nun 30.09.2020 tarihli toplantısında; Gelişim Ligleri, Kadın Ligleri ve TFF Futsal Ligi müsabakalarının Aralık ayı sonuna kadar ertelenmesi ve bu tarihten sonra ilgili kurulların görüşleri doğrultusunda tekrar değerlendirme yapılması kararlaştırılmıştı.

Buna göre 31 Aralık’taki pandemi koşullarına göre liglerin başlatılmasına karar verileceği belirtilmişti ancak an itibariyle pandemi süreci devam ettiğinden liglerin en erken Mart ayında başlatılacağı düşünülüyor. Pandemiden normal sürece dönülürse, takımlara hazırlık için 45 günlük süre verilecek.

OCAK VE ŞUBAT HAZIRLIK AYI ..
Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs nedeniyle amatör futbol da uzun süreden bu yana oynanmıyor.
Amatör futbol ligleri için Ocak ve Şubat ayları hazırlık safhasında geçebilir. TFF, amatör futbol liglerini Mart ayında gerekirse tek devreli lig usulüne göre oynatma konusunda görüş alışverişi yapıyor.

TFF’nin BAL Ligi için 31 Aralık 2020’yi son başvuru tarihi olarak belirlemesine rağmen, şu ana kadar kulüplerden ciddi sayıda bir başvuru olmadı.

https://amatorsahada.com/

 

İLAN DETAYI İÇİN FOTOĞRAFIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL