Dünya Güncel

Mama ve Konserve Desteği

Mama ve Konserve Desteği

Hollanda Altın Lale Ekibi’nden Türkiye’de 25 Bölgeye Mama ve Konserve Desteği

Hollanda da 7 yıldır geleneksel olarak düzenlenen Altın lale ve Cumhuriyet balosu gönüllüleri Türkiye’deki sahipsiz  sokak hayvanlarına  gönüllü olarak destek veren  kişi ve kuruluşlara  kuru mama ve konserve desteğine  devam ediyor.

Altın Lale Onursal Başkanı Bülent Türker yaptığı açıklamada “Yardımlarımız devam edecek ve önümüzdeki günlerde  bu  desteklerimizi sürdüreceğiz.  Allahın sessiz kullarına kış aylarında sahip çıkmalıyız. Yılladır bu gönüllü faaliyetleri devam ettiriyoruz. ALtın Lale sadece bir ödül töreni değil 25 kişilik gönüllü gurubu ile  Türkiye’deki sokak canlarına sahip çıkan binlerce ihtiyaç sahibi çocuğu  giydiren bir kurum. Amacımız hem Türkiye’yi tanıtmak ,Cumhuriyetimize sahip çıkmak ve  sokak hayvanlarına destek vermektir.  Bu sayı önümüzdeki aylarda daha da çoğalacak.  Ayrıca bizlerin özel olarak baktığı Vize Istranca ormanlarında 100 dolayında sahipsiz  canlarımız da var.  “dedi.

Altın Lale sunucusu Sa Baran da yaptığı açıklamada “Sadece  mama ve konserve desteği vermiyoruz.

Fırınlara ekmek,  kasaplara kemik, borcu olanlara destek, ayrıca birçok sokak canını kısırlaştırıyoruz.

Bu yılda yine binden fazla çocuğu mont ve bot ile mutlu edeceğiz. Altın Lale’ye destek veren herkese teşekkür ederiz.”şeklinde konuştu. (Erdoğan DEMİR)

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL