Köşe Yazısı

  MASALIMSI ŞİİRLERİN SÜRGÜN VEFASIZLIĞI

             Tolga TURAN Blog Sayfa  http://tolga-turan.webnode.com.tr/ Facebook   https://www.facebook.com/ tolgatr Twitter       https://twitter.com/ Tolgatran E-mail        tolgatr35@gmail.com     Dertlerim içimde düğümlenirken o an öyle bir his oluşur ki sanki..

   MASALIMSI ŞİİRLERİN SÜRGÜN VEFASIZLIĞI

2013-12-12-17.58.22-225x300

             Tolga TURAN

Blog Sayfa  http://tolga-turan.webnode.com.tr/

Facebook   https://www.facebook.com/

tolgatr Twitter       https://twitter.com/

Tolgatran E-mail        tolgatr35@gmail.com

 

 

Dertlerim içimde düğümlenirken o an öyle bir his oluşur ki sanki ruhum sema ya uçacak kuşlarla yarışacak gibi olur. Ve deli rüzgâr bile benden korkup beni daha asi hisseder.

Öyle şehirler vardır ki bu dünyada öyle şehirler ki soğuk ölümlerin kol gezdiği yalnızlığı kaderlerine hunharca boğdurup gecenin sarhoşluğunda son bir bakış arar. Gece gözlerimde sessiz ayrılık zehirlerinden damıtılırken soğuk ölümlere inat isterim ki; tüm anılarımı sırtıma alıp bir hamal gibi yükleyip. Güçsüz olursan eğer yanındakini de ezdirirsin sözüne inat göçüp gitmek bu dünyadan.

Korkum çaresizliğimi asla yüzüme taşımamak. İşte o an yüreğim dağlara doğru adeta fırtınalar savurur. İnsanoğluna ait sevdam resmen hırçınlaşmış. Ben sevdanın hırçınlaştırdığı insanların arasında dolaşırken buğulu gözlerim kalır. Gündünüz bile sürekli gece olan yaşamımda sevdamı belki de zamansız uçurdum. Hani herkesin ki gibi erteleyemediği gibi.

Yitik bakışlarımda bir çığlık duyduğumda hayallerim korkak ruhum sürgün söz dinlemez. Omuzlarımda yılgınlığım varken bile artık yüreğimde sessiz esen yellerde yok. Bir avuç geçmişimle kapılarımı kapatırken her anım karma karışık yüreğimi senle tekrar doldur desem bilirim ki hasret ateşi yakıp ta dolduramadın yüreğime.

 

Sadece yapmak istediğimi yapıyorum gözlerimi kapatıp sessizliğe göçebe etmek yüreğimi.

Yollarda akan yağmur misali masalımsı yitik şiirlerimin sürgün vefasızlığında

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL