HESABIM
Üye Ol

MECLİS YENİ YILA GERGİN BAŞLADI!

MECLİS YENİ YILA GERGİN BAŞLADI!

CHP Milletvekili Okan Gaytancıoğlu’nun İl Genel meclisinde yaptığı konuşmasına Ak Partili İl Genel Meclis Üyeleri müdahale edince meclis salonunda büyük tartışma yaşandı. İşte o anlar. Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, İl Genel Meclisi’nin bugün başlayan Ocak ayı toplantısına katıldı. Burada bir konuşma yapan Milletvekili Gaytancıoğlu, ülke gündemi ve Edirne ile ilgili değerlendirmelerde bulundu....

Haberin Tarihi: 3 Ocak 2019 - Okunma Sayısı:395 defa okundu.

CHP Milletvekili Okan Gaytancıoğlu’nun İl Genel meclisinde yaptığı konuşmasına Ak Partili İl Genel Meclis Üyeleri müdahale edince meclis salonunda büyük tartışma yaşandı. İşte o anlar.

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, İl Genel Meclisi’nin bugün başlayan Ocak ayı toplantısına katıldı. Burada bir konuşma yapan Milletvekili Gaytancıoğlu, ülke gündemi ve Edirne ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Gaytancıoğlu’nun konuşması sırasında Ak Partili meclis üyelerinin tepkisi ve meclis başkanı Mehmet Geçmiş’in müdahalesi ile meclis salonu sert tartışmalara sahne oldu.

Milletvekili Gaytancıoğlu, bazı bakanlıkların bütçesinin yüzde 64 oranında arttırıldığını, ancak Milli Eğitim ve Tarım Bakanlığı bütçelerinde bu kadar artış yapılmadığını ifade etti. Yüzde 64 oranında bütçesi arttırılan bakanlığın İçişleri bakanlığı olduğunu kaydeden Gaytancıoğlu, bunda da ciddi anlamda yaşanan terör tehditleri nedeniyle bütçe artışı yapıldığını öğrendiğini kaydetti.

Gaytancıoğlu’nun bütçeden sonra yapılan ithalat rakamlarını açıkladığı sırada Ak Partili İl Genel Meclis Üyesi Mustafa Suiçmez, ihracat rakamlarını da açıklamasını istedi.

Gaytancıoğlu, Türkiye’nin buğday, arpa, mısır, mercimek gibi ürünleri dışarıdan ithal ettiğini, üretim potansiyelini kullanamadığını söyledi.

CHP’li Erdal Akgün’ün terör örgütlerinin siyasi ayağının neden araştırılmadığı yönündeki sorusunun ardından meclis salonunda büyük tartışma yaşandı. Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş’in meclis üyelerini uyarısına rağmen salonda tansiyon daha da yükseldi.

Ak Partili İl Genel Meclis Üyesi Nedret Akbulut, Gaytancıoğlu’nun Meclisi ziyaretinde yaptığı her konuşmanın sıkıntı yarattığını belirterek, “burada genel değil yerel sorunları konuşalım” dedi. Akbulut, Gaytancıoğlu’nun Uzunköprü Organize Sanayi Bölgesi yeri için tarım arazisi dediğini, ancak sonra geri adım attığını ifade etti.

Milletvekili Gaytancıoğlu ise bu konuda geri adım atmadığını belirterek, OSB için yanlış yer belirlendiğini öne sürdü.

www.edirnetv.com

REKLAM

Bir Yorum Yazın

Arşiv

Reklam Alanı