HESABIM
Üye Ol

Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi’nin 8. Bahar Şenliği yapıldı

Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi’nin 8. Bahar Şenliği yapıldı

Keşan Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi’nin geleneksel hale geldiği ve bu yıl 8.’si düzenlenen Bahar Şenliği 10 Nisan 2018 Salı günü yapıldı. Saat 12.30 sıralarında, okul bahçesinde başlayan etkinliğe; Keşan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Harun Büker, siyasi partilerin temsilcileri, muhtarlar, öğrenciler ve veliler katıldı. Başak: “Yürümek yetmez, koşmamız lazım” Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının...

Haberin Tarihi: 11 Nisan 2018 - Okunma Sayısı:3609 defa okundu.

Keşan Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi’nin geleneksel hale geldiği ve bu yıl 8.’si düzenlenen Bahar Şenliği 10 Nisan 2018 Salı günü yapıldı.

Saat 12.30 sıralarında, okul bahçesinde başlayan etkinliğe; Keşan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Harun Büker, siyasi partilerin temsilcileri, muhtarlar, öğrenciler ve veliler katıldı.

Başak: “Yürümek yetmez, koşmamız lazım”

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, şenliğin açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Osman Başak, 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı’nın, sosyal etkinliği çerçevesinde; stres atma, başarıyı arttırma, birlik ve beraberlik duygusunu daha da kuvvetlendirme ve barış, kardeşlik, dostluk, kaynaşma bağları güçlendirmek amacıyla düzenledikleri 7. Bahar Şenliği’ne katılan herkese “Hoş geldiniz” derken, “Sene sonunun yaklaştığı bu günlerde sistemli bir şekilde derslerinize çalışıp, başarılı olmak için gayret ediniz. Yürümek yetmez, koşmamız lazım. Sizler, üzerine büyük sorumluluklar yüklenmiş bir nesilsiniz. Ülkemizin geleceğisiniz. Sizler ülkemizin kaderini tayin edecek taze beyinlersiniz. Sizler bu okulu tercih ettiğiniz için, ayrıcalıklı öğrencilersiniz, çok şanslısınız. Eğer donanımlı, disiplinli, gayretli ve bilimden, demokrasiden, laiklikten yana insanlar olursanız bu ülke sizinle daha çok şey kazanacaktır. Eğitim sistemimizin temel görevi: Öğrencilerimize bilginin yanında değer, tutum, beceri kazandırmak. Atatürkçü düşünce sistemini benimsemiş, özgüven ve sorumluluk sahibi, bilim ve teknoloji eksenli düşünebilen, okuyan, uygulayan, soran, sorgulayan, karakteri gelişmiş nitelikli, ufku geniş, ilim aşığı, can yoldaşı, gönül dostu öğrencileri yetiştirmek temel felsefemizdir. Sizler, Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi ve Anadolu Öğretmen Lisesi olarak daima, cesaretin, sevginin, saygının çok daha güçlü, geniş vizyonlu ve misyon sahibi dürüstlüğün simgesi olacaksınız.” dedi.

Öğrenciler gösterilerini sergiledi

Bu konuşmanın ardından, okulun folklor ekibi, Zeybek gösterisini sunuldu. Bu gösterinin ardından, Pakistan-Türkiye kardeşliği konulu “Cinnah Genç  Yazarlar” ödüllü kompozisyon yarışmasında il birincisi olan Keşan Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi öğrencisi Ece Akgül‘e İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt tarafından verilen hediyesi takdim edildi. Çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere protokol tarafından ödüllerinin takdim edildiği etkinliğe katılanlara pilav, ayran ve tatlı ikramı da yapıldı.

Bir Yorum Yazın

Arşiv

Reklam Alanı