Güncel

Mehmet Karagöz anıldı

Mehmet Karagöz anıldı

Edirne Gazeteciler Derneği’nin (EGD) Kurucu Başkanı Mehmet Karagöz, ölümünün 14’üncü yıldönümünde Buçuktepe’deki kabri başında dualarla anıldı.

bkr_5506 bkr_5508

Edirne Gazeteciler Derneği’nin (EGD) Kurucu Başkanı Mehmet Karagöz, ölümünün 14’üncü yıldönümünde Buçuktepe’deki kabri başında ailesi ve yakınları tarafından dualarla anıldı. 17 Aralık 2002 yılında geçirdiği rahatsızlık sonucu yaşamını yitiren Karagöz’ü anma töreninde kızı Şennur Karagöz, torunları, eşi Melahat Karagöz ile Yerel Basın Birliği Edirne Şubesi Genel Sekreteri Ahmet Topaç ile gazeteci meslektaşları ve sevenleri hazır bulundu.

bkr_5516 bkr_5524

Edirne basınının yakından tanıdığı isimlerden Gazeteci Mehmet Karagöz, mezarı başında ailesi, sevenleri ve meslektaşlarının katılımıyla anıldı. Selimiye Cami Eski Müezzini Nadi Ersoy’un okuduğu Yasin ve dualarla anılan Karagöz’ü ailesi ve sevenleri bir kez daha unutmadı.

FAKİR BABASIYDI

15589763_10208255140038917_8345471769914163593_nAnma etkinliğine katılan Edirne Gazeteciler Derneği Başkanı Derya Sarılarlı, Buçuktepe Mezarlığı’nda düzenlenen anma töreninde yaptığı açıklamada, Gazeteci Karagöz’ü unutmadıklarını belirtti.

Sarılarlı, Mehmet Karagöz’ün sağlığında fakir seven, doğruluk ve dürüstlükten yana bir insan olduğunu ve erken vefatının sadece basın camiasında değil tüm sevenlerinde de büyük şok yarattığını söyledi. Sarılarlı, ‘’Derneğimizin kurucu başkanı ve uzun yıllar başkanlık görevini yapan Mehmet Karagöz ile en yakın kişilerden birisi olmaktan mutluluk ve onur duyduğum” dedi.

Okunan duaların ardından basın mensuplarına konuşan Mehmet Karagöz’ün kızı Şennur Karagöz de, “Acımız ilk günkü gibi. Hiçbir zaman unutulacak gibi değil. Unutulacak bir insan değildi. Herkesin kalbindeydi. Ve halen herkesin kalbinde. Edirne’ye böyle bir insanın daha gelebileceğini düşünmüyorum. İyi niyeti, babalığı, dedeliği, Nurlar içinde yatsın. Buraya her gelişimizde de onur duyuyoruz. Onun çocuğu olduğum için de gurur duyuyorum. Edirne’nin tekrar başı sağ olsun diyorum” şeklinde konuştu.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL