MEHMETÇİK  “BAŞKA HAYAT YOK” ADLI OYUNU AYAKTA ALKIŞLADI

MEHMETÇİK  “BAŞKA HAYAT YOK” ADLI OYUNU AYAKTA ALKIŞLADI

Keşan Belediyesi’nin, Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında ilçemizde sahneletmek üzere projelendirdiği “Başka Hayat Yok” adlı tiyatro oyunu, 12 Ocak 2018 Cuma günü Keşan Garnizonu’nda vatani görevlerini yapan Mehmetçikler için sergilendi. Madde bağımlılığına karşı hazırlanan oyun, Başkent Bölge Tiyatrosu tarafından sahnelendi. Oyun, Keşan Belediyesi Konferans ve Tiyatro Salonu’nda sabah ve öğleden sonra olmak üzere 2 seans halinde...

Haberin Tarihi: 12 Ocak 2018 - Okunma Sayısı:363 defa okundu.

Keşan Belediyesi’nin, Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında ilçemizde sahneletmek üzere projelendirdiği “Başka Hayat Yok” adlı tiyatro oyunu, 12 Ocak 2018 Cuma günü Keşan Garnizonu’nda vatani görevlerini yapan Mehmetçikler için sergilendi.

Madde bağımlılığına karşı hazırlanan oyun, Başkent Bölge Tiyatrosu tarafından sahnelendi.

Oyun, Keşan Belediyesi Konferans ve Tiyatro Salonu’nda sabah ve öğleden sonra olmak üzere 2 seans halinde sahnelendi. “Bağımlı Olma Bağımsız Kal” sloganıyla sahnelenen oyunun senaryosu AMATEM ve TUBİM’in desteğiyle geliştirildi.

Sibel Aydın’ın yönettiği oyunda; Beyza Alsancak, Veli Koçak, Güneş Bilir, Belkıs Akçıl, Ayhan Işık, Emel Demirhan rol alıyor. Büyük beğeni ile izlenen oyun Mehmetçikler tarafından oyun bitiminde ayakta alkışlanarak ödüllendirildi.

Keşan 4. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Albay Öztürk Mustafa Yılmaz da öğleden sonraki gösterimi izledi.

Oyun sonrası sahneye gelerek oyuncuları başarılı performansları nedeniyle tebrik edip oyunculara çiçek ve plaket takdim eden Keşan 4. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Albay Öztürk Mustafa Yılmaz, Mehmetçiklere çok güzel kültürel imkan yaratan Keşan Belediyesi’ne ve Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan’a ve ilgili tüm diğer yetkililere teşekkür etti.

Yılmaz, “Madde bağımlılığı Türkiye’de yaşanan ciddi bir sorun. Bu sorun ve illetten sevgiyle nasıl kurtulabileceğimizi öğrendik. İlgiyle birbirimize sarılarak sorunlardan hep birlikte kurtulabiliriz.   Madde bağımlılığı konusunda farkındalık yaratan bir eser izledik.  Tiyatro insanı, insana insanla, insanca anlatma sanatıdır. Mustafa Kemal Atatürk, <Sanatsız kalan bir milletin, hayat damarlarından biri kopmuş demektir.” sözüyle sanata ne kadar değer verdiğini bizlere gösteriyor. Tiyatrolar ve tiyatrocular toplumu ahlaken üst seviyelere çıkarır. Dünyanın en çok TV izleyen toplumundan en çok tiyatro izleyen toplumu haline gelmeliyiz. Çevremizde madde bağımlılığı ile mücadele edenleri nasıl kurtarabileceğimizi öğrendik. Tiyatromuzu ilgiyle izlediğiniz için teşekkür ederiz.” dedi.

Tugay Komutanı Öztürk Mustafa Yılmaz ve oyuncular, öğleden sonraki seans öncesi Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan’la da görüştü.

Özcan, farkındalık yaratan oyunun Mehmetçiklere ulaşmasında duyarlılık gösteren Albay Öztürk Mustafa Yılmaz’a teşekkür etti.

                                 REKLAM

Bir Yorum Yazın

Arşiv

Reklam Alanı