HESABIM
Üye Ol

MEMUR VE EMEKLİYE % 10 KAZIĞI..

       Hilmi DİNÇER  hdincer@kesanpostasi.com   Efendim, bildiğiz gibi; Merkez Bankası 2018 enflasyon rakamını %23’den % 26’ya yükseltti. Bu rakam ülkemiz insanının kaldırabileceği bir rakam değildir! Ancak; bu açıklamadan önce ve enflasyonu düşürmek amacıyla; şöyle bir gelişme oldu: İktidar, bazı üretici kurumları ürettiği ürünlerde %10 indirim yapmaya ikna ve etti ve böylece bu kurumlar...

Yazar: Hilmi Dinçer - Yazının Tarihi: 3 Kasım 2018 - Okunma Sayısı:257 defa okundu.

       Hilmi DİNÇER

 hdincer@kesanpostasi.com

 

Efendim, bildiğiz gibi; Merkez Bankası 2018 enflasyon rakamını %23’den % 26’ya yükseltti. Bu rakam ülkemiz insanının kaldırabileceği bir rakam değildir!

Ancak; bu açıklamadan önce ve enflasyonu düşürmek amacıyla; şöyle bir gelişme oldu: İktidar, bazı üretici kurumları ürettiği ürünlerde %10 indirim yapmaya ikna ve etti ve böylece bu kurumlar enflasyon artışları üzerinden %10 indirim yaparak, ürünlerini satmaya başladı! (ne büyük fedakârlık!)

İyi de; insanlar buzdolabı-çamaşır makinası v.s. yemiyorlar ki! İnsanların önceliği beslenmek ve mutfak masraflarındaki ve hatta tükettikleri enerjideki artış %60’ların üzerine çıktı.

Gelelim, %de 10’luk indirime: Bu indirim iktidarın önümüzdeki günlerde ve aylarda yapılacak, memur-işçi ve emekliler ile ilgili pazarlıklarda kullanmayı plânladığı bir enstrumandır.

Anlaşılan; hükümet bu %10’luk indirim ile ilgili belgeyi sözleşme masasına getirecek ve %26 olan enflasyonun gerçekte %16 olduğu iddiasında bulunarak, memur-emekli ve işçi’ye % 16 enflasyon rakamını dayatacaktır.

Böyle bir uygulama şeytan’nın aklına bile gelmez ama; AKP iktidarının aklına gelebiliyor!

Özetle: % 10 indirim uygulaması; iktidarın memur-emekli ve işçiler ‘e atmaya çalıştığı kazığın ön hazırlığıdır.

Bir Yorum Yazın

Arşiv

Reklam Alanı