Meral Filiz kimdir?…

Okuma Sayısı:4579

Meral Filiz

Meral FİLİZ

mfiliz@kesanpostasi

 

 

 

Bundan böyle sitemizde yazılarıyla birlikte olacak yeni yazarımız Meral Filiz bu ilk yazısında sizlere kendisini tanıyor.

İşte Filiz’in kendi kaleminden kendi yaşamı…

Edirneli bir annenin ve Bursalı bir babanın dört kızından ilki olarak Almanya’nın Bobingen ilçesinde doğdum.

İlk öğrenimini Augsburg’ta Gaensbühl Hauptschule’de, ortaokulu Süleyman Çelebi’de, liseyi Cem Sultan’da, üniversiteyi önce Sakarya’da, sonrasında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Alman Dili ve Edebiyat’ı bölümünde okudum.

Uzun bir süre çevirmenlik yaptım. Halen Erdos ( Evrenin ve Doğanın Sesi ) derneği üyesi olarak hayvan hakları konusunda çalışmalar yürütmekteyim.

Evinde üç kedisi, sokağında onlarca hayvan ile yaşamımı anlamlandırmaktayım.

Kitap okumak, caz ve blues dinlemek, su kabağından abajur yapmak sevdiğim uğraşlarımdan bazıları.

Daha önce yazılarım İnsancıl adlı aylık Edebiyat dergisinde, Mersin’de yerel bir gazetede ve bazı yerel dergilerde çıktı. Hayvan hakları ve toplum bilinci konusunda bir kitabımı tamamlamaya çalışıyorum.

 

10 thoughts on “Meral Filiz kimdir?…

 1. Sevgili Meral,
  Inandigin ve dogru bildiklerini hayatinda takip ettigin kadar toplumu da bu konularda bilgilendirmek ve egitmeye calismak ayri bir guc ve cesaret ister. Hayvanlarin dostu oldugun ve onlarin haklarini savunmaktan asla vazgecmiyecegin icin tesekkurler. Basarilarinin devamini dilerim.

 2. Sevgili Meral,
  Dogrulari bilmek ve onlari hayatinda takip ettigin kadar toplumu da bilgilendirmek egitmeye calismak ayri bir guc ve cesaret ister. Bu konuda Asla vazgecmiyecegin icin tesekkurler. Basarilarinin devamini dilerim.

 3. Sizi facebooktan devamlı takipteydim. Buradan da seve seve takip edeceğim. Başarılarınız daim olsun. Kalbiniz gibi yolunuz hep açık olsun.

 4. insanoğlu bu dünyanın sadece kendisı için değil diğer canlılarada ait olduğunu anladıgında ve onlara saygı duymayı ögrendiğinde sen bu devrimin öncülerin başında geleceksin yazılarınla bir çok fikri degiştirecegini biliyorum sen yazdıkca canların sesi olmaya devam edeceksin başarılar güzel yürekli insan

 5. Biliyorum ki yorumunla yazınla cesaretinle sen farkını burdada göstereceksin.Sessiz canların sesi olacaksın.İnsanların konuşmaya söylemeye cesaret edemedikleri herşeyi sen güçlü kaleminle tüm Türkiye,yere duyuracaksın.Başarılar diliyorum.

 6. Yazılarını merak ve heyecan içinde bekleyeceğim canım.. Kaleminin gücü burada da kendini gösterecek buna eminim..Başarılar..Sevgiler..

 7. Yazılarını uzun dönem takip etmiş ve yaşamını bilen biri olarak ve annen olarak biliyorum yine en iyisini, en doğrusunu yapmaya çalışacaksın. Başarılarının devamını diliyorum evladım.

 8. Kaleminin de kalbi kadar güzel olacağından hiç kuşkum yok…. yolun açık olsun sevgili Meral….

 9. Keşan Postası ve yeni yazarına başarılar diliyorum.. Yalnız, biyografide yazım hataları çok fazla, yayınlanmadan önce dikkatle gözden geçirilmesi gerekiyor. Mesela “abajur yapmak sevdiği uğraşlarımdan bazıları.” nda olduğu gibi..

 10. “Evinde üç kedisi, sokağında onlarca hayvan ile yaşamını anlamlandırmaktayım.” !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Next Post

Suyun 6 Harikası var

Yaşam kaynağımız olan suyun vücudumuza bir çok önemli […]