HESABIM
Üye Ol

Meriç’te Bitcoin Düzeneği Ele Geçirildi

Meriç’te Bitcoin Düzeneği Ele Geçirildi

Edirne İl Emniyet Müdürlüğü ile Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü KOM (Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele) Grup Amirliği ekipleri tarafından, Meriç ilçesine bağlı Kavaklı köyünde düzenlenen operasyonda, kaçak elektrik ile kurulan “Bitcoin” düzeneği ele geçirildi. İddiaya göre; Meriç ilçesine bağlı Kavaklı köyünde A.Ö.‘nün ikamet ettiği evde, kaçak elektrik ile kurulan “Bitcoin” üretim düzeneği olduğu ihbarını alan ekipler,...

Haberin Tarihi: 12 Haziran 2019 - Okunma Sayısı:470 defa okundu.

Edirne İl Emniyet Müdürlüğü ile Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü KOM (Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele) Grup Amirliği ekipleri tarafından, Meriç ilçesine bağlı Kavaklı köyünde düzenlenen operasyonda, kaçak elektrik ile kurulan “Bitcoin” düzeneği ele geçirildi.

İddiaya göre; Meriç ilçesine bağlı Kavaklı köyünde A.Ö.‘nün ikamet ettiği evde, kaçak elektrik ile kurulan “Bitcoin” üretim düzeneği olduğu ihbarını alan ekipler, yaptıkları operasyonda, evin yanında bulunan trafodan çekilen kaçak elektrik ile “Bitcoin” üretimi yapılan dizüstü bilgisayara ve bilgisayara bağlı parçalara elektrik verildiği tespit edildi. A.Ö., gözaltına alınırken, elektrik düzeneği, dizüstü bilgisayar ve bilgisayar parçalarına el konuldu. A.Ö., ifadesinde, düzeneği kuran kişinin, Bandırma ilçesinde bulunan O.B. olduğunu iddia etti. O.B. hakkında kaçak elektrik kullanımı ile ilgili işlem yapılırken, A.Ö. ise ifadesinin ardından hakkında “5607 sayılı kaçakçılıkla mücadele kanununa muhalefet” suçundan işlem yapıldıktan sonra serbest bırakıldı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Bir Yorum Yazın

Arşiv

Reklam Alanı