Güncel Manşet Okuma Sayısı: 35

Mezbahada kurban kesimi için 20 kişi görev yapacak

Kurban Bayramı’na az bir süre kala Keşan Ticaret Borsası Mezbaha İşletmeciliği’ndeki hazırlıklar sürüyor. Konu hakkında bilgi veren Keşan Ticaret Borsası Meclisi Üyesi Mezbaha İşletmeciliği Sorumlusu Hasan Özkan ve Mezbaha İşletmesi Sorumlu Yöneticisi Veteriner Hekimi..

Mezbahada kurban kesimi için 20 kişi görev yapacak

mezbaha

Kurban Bayramı’na az bir süre kala Keşan Ticaret Borsası Mezbaha İşletmeciliği’ndeki hazırlıklar sürüyor.

Konu hakkında bilgi veren Keşan Ticaret Borsası Meclisi Üyesi Mezbaha İşletmeciliği Sorumlusu Hasan Özkan ve Mezbaha İşletmesi Sorumlu Yöneticisi Veteriner Hekimi Hüseyin Kadri Gültekin, Kurban Bayramı hazırlıklarına devam ettiklerini belirterek, hafta sonu yapılacak temizlik çalışmalarının ardından tam anlamıyla kurban kesimlerine hazır olacaklarını belirtti.

Bu yıl 300’e yakın büyükbaş ve 150 civarında da küçükbaş kurbanlık kesmeyi hedeflediklerini dile getiren Gültekin, kurban kesimlerinde 2’si veteriner hekimi, 12’si kasap olmak üzere toplam 20 personel ile görev yapacaklarını söyledi. 

Kurban kesimlerinin bayramın 1 ve 2. günleri yapılacağını aktaran Hasan Özkan da talep gelmesi halinde diğer günlerde de kesim yapabileceklerini kaydetti.


Küçükbaş kurbanlık kesimlerinin canlı hayvan borsası 
bahçesinde yapılacağını aktaran Hasan Özkan, her iki kesim yerinde de veteriner hekimi, din görevlisi ve kasapların görev yapacağını bildirdi.

NÖBETÇİ KASAP BULUNDURULACAK
9 günlük Kurban Bayramı tatilinde Mezbaha 
İşletmeciliği’nde her zaman olduğu gibi yine nöbetçi kasap bulunduracaklarına işaret eden Hasan Özkan, Bayramda yoğunluk yaşanan 1. gün de kurban kestirecek vatandaşları ağırlamak için gün boyu ikramda bulunacaklarını anlattı.

Kurban kestirecek kişilere herhangi bir kaza yaşanmaması ve kesimlerinin kolaylıkla yapılabilmesi için uyarılarda buluna Özkan,

“Gerek kesim yerinde gerekse kapı girişinde vatandaşlarımızın bulunmamalarını istiyoruz. Sonuçta bazı hayvanlar huysuz oluyor.

Kurbanlıkları, bulundukları yerden içeriye kendi görevlilerimiz gerekli önlemlerini alarak getiriyor.

Vatandaşlarımızdan mezbahada görev yapan kişilere bu yönde yardımcı olmalarını istiyoruz.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL