Güncel Manşet Siyaset

MHP Belediye Başkan Adayı Yaşar Aras: “Keşan’daki 59 bin kişiyi de kucaklıyoruz”

MHP Belediye Başkan Adayı Yaşar Aras: “Keşan’daki 59 bin kişiyi de kucaklıyoruz”

 

2014 Yerel seçimlerinde MHP’nin adayı olarak açıklanan Av. Yaşar Aras, dün düzenlenen basın toplantısıyla kamuoyuna tanıtıldı.
MHP Belediye Başkan Adayı Yaşar Aras: “Keşan’daki 59 bin kişiyi de kucaklıyoruz”

Saat 16.30’da MHP İlçe Teşkilatında düzenlenen basın toplantısına, Aras’ın yanı sıra MHP İlçe BaşkanıDoğuş Şimşek, MHP Eski Edirne MilletvekiliCemaleddin Uslu, MHP Eski İl Başkanı MehmetTolga Akalın, MHP Beyendik Belediye Başkan AdayıMurat Dinç, İlçe yönetimi, eski ilçe başkanları ve çok sayıda partili katıldı.

 

Doğuş Şimşek: “Keşan’ımıza hizmete örnek teşkil edebilecek bir ağabeyimizle bu yola çıkacağız”
Toplantının açış konuşmasını MHP İlçe BaşkanıDoğuşŞimşek yaptı. MHP’nin Keşan Belediye Başkan Adayı’nı tanıtmak için bir araya geldiklerini söyleyenŞimşek“Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Keşan’ımızda da 30 Mart Yerel Seçimleri bir milat olacaktır. Milliyetçi Hareket Partisi olarak Keşan’da da en başta söylediğimiz gibi halkımızın karşısına güzel bir aday, halkımızdan kabul görebilecek, halkımızın desteğini sonuna kadar arkasına alabilecek bir adayla çıkacağımıza söz vermiştik. Bugün de, Allah’ımıza şükrediyoruz ki, sözümüzü tuttuk. Verdiğimiz sözümüzün karşısında Keşan’ımıza hizmete örnek teşkil edebilecek bir ağabeyimizle bu yola çıkacağız. Keşan’ımız için ve milletimiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

 

Yaşar Aras: “Biz 1970’li yıllarda bu bayrak inmez, ezan susmaz diye yola çıktık”
Daha sonra ise YaşarAras söz aldı. Aras, sözlerinin başında bu yola 1970’li yıllarda çıktıklarını belirterek; “Biz bu manzaraları yıllardır hep özlemle çektik. Partiyi kurduğumuz zaman 3 sandalyenin 2’sini doldurduk, biri boş kaldı. Biz buralardan buraya geldik. Milliyetçi Hareket Partisi’nin mensubu olmak, büyük fedakarlık isteyen, özveri isteyen ve özgüven isteyen bir durumdur. Milliyetçi hareketin en büyük özelliği, millet ve devlet sevgisini baş tacı etmektir. Biz 1970’li yıllarda bu bayrak inmez, ezan susmaz diyerek bu kutsal yola çıktık. Bu davanın mücadelesini verdik. Bugünkü şartlar altında siyasi mücadele vermek, o dönemlere göre çok kolay. O zamanların zor şartlarında imkansızlıklar içersinde o mücadeleyi verdik. O mücadeleyi verdiğimiz tarihlerde de Edirne bölgesinde Keşan, Milliyetçi Hareket Partisi’nin en fazla oy çıkaran ve ilk seçimde dahi meclise üye vermiş bir partisidir. Ben bu partinin belediye başkan adayı da oldum. Ben bu partinin Tekirdağ 3. Sıra milletvekili adayı da oldum. Birdik, beraberdik. Birimiz için değil, hepimiz için felsefesiyle hareket ettik. Yumruk gibiydik. İşte bu temel partimizi bugün buraya getirdi. Partimiz bizim, gün itibariyle Türkiye’de ses veren ve millet devlet sevdalısı olan kafasında, beyninde yer etmiş bir partidir.” diye konuştu.

 

Bacasız fabrikalar burada tüter”
Yaşar Aras, sözlerinin devamında ülke gündemiyle ilgili de bir takım değerlendirmelerde bulunurken, daha sonra ise Keşan Belediye Başkanı olması durumunda yapacağı çalışmalar hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Aras, ilk hedefinin başlanmış ama bitmemiş işleri tamamlamak olduğunu söyleyerek; “Eğer teveccüh olur da ben belediye başkanı olursam, ilk önce kesin başlanmış ama bitirilmemiş işleri bitirmek ilk hedefim. Sonra Keşan’ın enternantına göre Keşan’ın ihtiyaçlarını tespit edip, öncelik sırasına göre, uygulamaya başlayacağız. Ben bunun örneklerini Erikli’de başkanı olduğum kooperatifte gösteriyorum. Keşan iyi bir ticaret merkezi. Çokta ileriye gidebilir bir merkezi coğrafi yapıya sahip. Bacasız fabrikalar burada tüter. Bir numaralı bacasız fabrika da turizmdir. Ayrıca boya sanayisi girmemek kaydıyla bir çok yatırım buraya yapılabilir. Daha önce Organize Sanayi Keşan’a gelecekti ancak bir takım sebeplerden dolayı yapılamadı. Çünkü nereden bakarsak bakalım, şu anda orada minimum 15 bin kişi çalışıyordu. Bunun örneklerinin Manisa’da Denizli’de görebiliyoruz. Neden Keşan’da da olmasın. Ama maalesef yapılacak olan işler hep bir şekilde engelleniyor.” şeklinde konuştu.

 

 

Keşan’daki 59 bin kişiyi de kucaklıyoruz”
Bunun bir hizmet yarışı olduğunu ifade eden Yaşar Aras, sözlerine şöyle devam etti: “Bu hizmet yarışında biz daha aktif, daha yatırımcı, daha cesur, daha organize olmuş bir şekilde belediyeyi yönetmek amacındayız. Bunlar temel direklerimiz. Bir de eğer olursa, hiç kimsenin şüphesi olmasın ki, mevcudu daha ileriye götürmeye çalışacağız. Bizim mevcutla hiç sorunumuz yok. Bir tane ağaç dikildiyse, onun yanına bir tane daha dikmeye çalışacağız. Çalışanlar konusunda hiçbir şekilde bu kardeşlerimizi mağdur etmeyecğeiz. Daha teknik, daha işinde başarılı insanları bulup, işin daha iyi yapılmasını sağlayacağız. Mevcut personel mağdur edilmeyecek. Genelde, belediye başkanı değişirse, personel de değişir diye bir mantık var. Ama bizim bu şekilde bir düşüncemiz yoktur. Onlar da bizim insanımızdır. Onlar da Keşanlıdır. Bizim hedefimiz, aldığımız bayrağı daha da ileriye götürmektir. İnşallah Allah yardımcımız olur götürürüz. Keşan’ımıza hayırlı olsun. Keşan Herşeye layık bir şehirdir. Amaç Keşan’ı daha ileriye götürmektir. Mutlaka ve mutlaka bu el birliği, gönül birliği ile ve birbiriyle anlayışla olacak bir iştir. Keşan’daki 59 bin kişi de benim kardeşim, dostumdur. 59 bin kişiyi de kucaklıyoruz. İyi niyetle yola çıktık. İnşallah yapılacak olan yerel seçimlerde Keşan için en hayırlısı neyse o olur.”

Konuşmaların ardından MHP İlçe Başkanı Doğuş Şimşek, Eski Milletvekili Cemaleddin Uslu ile Eski İl Başkanı Mehmet Tolga Akalın ve eski ilçe başkanları, hep birlikte Yaşar Aras’ın elini havaya kaldırdı.

mhp1mhp2mhp3mhp4

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL