Siyaset

MHP Edirne İl Başkanı Zakir Tercan’dan, Kılıçdaroğlu’nun “Hellaleşme” çağrısına tepki

EDİRNE (AA) – MHP Edirne İl Başkanı Zakir Tercan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “helalleşme” açıklamasına tepki gösterdi. Tercan, yaptığı açıklamada, Kılıçdaroğlu’nun helalleşme açıklamasının akıllara zarar, milletle alay eden bir açıklama olduğunu..

MHP Edirne İl Başkanı Zakir Tercan’dan, Kılıçdaroğlu’nun “Hellaleşme” çağrısına tepki

EDİRNE (AA) – MHP Edirne İl Başkanı Zakir Tercan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “helalleşme” açıklamasına tepki gösterdi.

Tercan, yaptığı açıklamada, Kılıçdaroğlu’nun helalleşme açıklamasının akıllara zarar, milletle alay eden bir açıklama olduğunu savundu.

Tercan, şunları kaydetti:

“8 ay önce pandemi sebebiyle Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Sıkıntıya düşen esnafımız, çalışanımız olduysa hepsinden helallik istiyoruz’ dediğinde bay Kılıçdaroğlu, ‘Bırak kardeşim sen helalleşmeyi. Neyin helalleşmesi? Helalleşme olayı sadece ve sadece insanları avutmak amacıyla veya insanların inançları veya duygularını sömürmek amacıyla, onların yaşadıkları sıkıntıları nasıl unutturabiliriz. Öyle bir çaba. Bu beyhude bir çabadır. Biz hakkımızı helal etmiyoruz’ diye cevap vermemiş miydi? Şimdi yine bir u dönüşü ile ‘herkesle helalleşeceğiz’ diyor.”

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL