Manşet Siyaset

MHP İl Başkanı Akalın ve Yönetim Kurulu görevden alındı

MHP İl Başkanı Akalın ve Yönetim Kurulu görevden alındı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Merkezi, Edirne İl Başkanı Av. Mehmet Tolga Akalın ve yönetim kurulunu görevden aldı. Kararı tepkiyle karşılayan Akalın“Bu uygulamalar siyasi genel kalitesizliğimizin en önemli sebebidir” dedi.

mhp_il_baskani_akalin_ve_yonetim_kurulu_gorevden_alindi_h969

MHP’nin Merkez Yönetim Kurulu, partinin Edirne İl Başkanı olan Mehmet Tolga Akalın ve yönetim kurulu üyelerini, tüzüğün 34’üncü maddesi gereğince görevden aldığını bildirdi. Parti genel merkezinden Edirne teşkilatına dün gönderilen faksla iletilen kararda “Parti tüzüğümüzün 52. ve 54. maddelerinin tanıdığı yetkiye istinaden; Edirne İl Teşkilatı, MYK’nın verdiği yetkiye dayanarak Başkanlık Divanı tarafından tüzüğümüzün 34. Maddesine göre yeni teşkilat kuruluncaya kadar kapatılmıştır”denildi.

AKALIN: İSTİBDAD

DÜZENİNİ ANDIRIYOR

Görevden alınma kararı üzerine, ısrarlı aramamıza rağmen telefonla kendisine ulaşamadığımız Mehmet Tolga Akalın, konuyla ilgili düşüncesini, dün akşam saatlerinde bir sosyal paylaşım sitesinde açıkladı. Akalın, şunları söyledi:

Türk siyasi tarihi ne yazık ki aynı zamanda bu politik zulümlerinde tarihi oldu. Bireyin tefekkür ve teşebbüs hürriyetini dumura uğratan onu modern közkaman veyahut mankurt haline getiren bu uygulamalar siyasi genel kalitesizliğimizin en önemli sebebidir. Yapılanlar diğer açıdan bir politik istibdat düzenini andırır uygulamalardır. 
İnsan hürriyetini, insanın fikir ve irade oluşturma kabiliyetlerini tarumar edecek zulme karşı meşru vasıtalarla ve usulle direnmek de her Müslüman Türk’ün vazifesidir.
Türk Milliyetçilerinin tabi olacağı adalet eşitlik ve hürriyet ilkelerini barındırır bir hukuki düzen kurulması zarureti her dönemkinden daha elzem hale gelmiştir.
Sürece tepki gösterecek partililerimizi toparlayarak tek vücut halinde AKP diktatörlüğüne karşı mücadele etmek de önümüzdeki ironik vazifedir.
Dava arkadaşlarımızın bu kararlar sonucunda ümitsizliğe kapılmamaları da en büyük arzumdur. Unutulmamalıdır ki bedeli ödenmemiş hiçbir hürriyet mücadelesi yoktur.”

www.medyakesan.com.tr

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL