Siyaset

MHP Keşan İlçe Başkanlığı’ndan 15 Temmuz açıklaması

HABER MERKEZİ-* MHP Keşan İlçe Başkanlığı, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle yazılı bir açıklama yayınladı. Açıklama şöyle; “Hepimizin farkında olması gereken gerçek şudur ki;“15 Temmuz”, bir grup..

MHP Keşan İlçe Başkanlığı’ndan 15 Temmuz açıklaması

HABER MERKEZİ-* MHP Keşan İlçe Başkanlığı, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle yazılı bir açıklama yayınladı.

Açıklama şöyle;

Hepimizin farkında olması gereken gerçek şudur ki;“15 Temmuz”, bir grup veya cemaatin basit bir kalkışma girişimi yada sadece mevcuttaki iktidarı yıkmak için yapılmış bir ayaklanma ve darbe girişimi değildir.“15 Temmuz”, sonrasındaki gelişmelerin de açıkça gösterdiği gibi; ABD ve bazı batı ülkelerinin, Türkiye’yi, içerideki maşaları aracılığı ile işgal girişimidir.

Yapılmaya çalışılan;yıllar boyunca ince ince döşenen ihanet yolunun taşları üzerinden yürüyerek geldikleri noktada,  Türk Milleti ve devletinin bekası ve varlığını hedef almaktır.

Bir daha bu milletin başına böyle bir felaket gelmemesi için, Türk Milleti’nin herbir ferdinin, siyasi fikir ve parti gözetmeksizin, ülkemiz ve milletimizin çıkarları doğrusunda ortak milli bir ülkü etrafında kenetlenmesi şarttır. Bu ülkü; herşeyden önce,“vatanına ve milletine sadakat” olmalıdır.

“15 Temmuz”gecesinde; başı dışarıda kolları içeride olan hain girişime karşı canları pahasına devletine sahip çıkmak için şehadet şerbetini içip şehit düşen Türk Milleti’nin evlatları; mekanınız Cennet, ruhunuz şad olsun…

Aklını,şerefini,onurunu kiraya verip; karısını bile katalogtan seçen tohumu belirsizler, tarih kitaplarını bir daha okusunlar ve bilsinler ki;Türk Milleti gerektiğinde anasız-babasız, ekmeksiz-susuz yaşar ama vatansız-bayraksız yaşamaz!

Bu millet, tarihin her dönenimde gerektiği anda sahneye çıkan kahramanlarıyla var olmuş ve var olacaktır.

Bu kahramanların adı birgün Kürşat birgün Hasan Tahsin birgün Kuşcubaşı Eşref bir gün Ömer Halis Demir olur…

“Sızlasa da gönüller düşenlerin yasından,

Koşar adım gitmeli onların arkasından.

Kahramanlık; içerek acı ölüm tasından,

İleriye atılmak ve sonra dönmemektir.”

Var olsun Türk Milleti

Baki olsun Türk Devleti…

Ne mutlu Türk’üm diyene!”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL