Siyaset

MHP’den 3 Aralık açıklaması

MHP’den 3 Aralık açıklaması

MHP Keşan İlçe Başkanlığı’ndan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü açıklaması 

ERDOĞAN DEMİR- MHP Keşan İlçe Başkanlığı 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle yazılı bir açıklama yayınladı.

Açıklama şöyle; “3 Aralık Dünya Engelliler Günü”; engelli vatandaşlarımızın biriken sorunlarının tartışılmasında ve bunların giderilmesi için yapılması gerekenler hususunda hepimize bir vicdan muhasebesi yapma fırsatı vermektedir. Elbette toplumumuzun yaklaşık yüzde 12’sini oluşturan engelli vatandaşlarımızın değerini ve önemini, yalnızca bir günle sınırlamak mümkün olmadığı gibi akla ve mantığa da uygun değildir.

İster doğuştan isterse de sonradan olsun, fiziksel veya zihinsel bir engelin yol açtığı mahrumiyetleri ve sorunları en aza indirmek her şeyden önce insani sorumluluğumuzun doğal bir sonucudur. 

Engelli gurubuna giren insanlarımızın herhangi bir eksiklik ve zayıflık hissine kapılmalarına müsaade etmeden, onları tümüyle kucaklayıp milletimizin saygın ve eşit bir ferdi olduklarını sürekli hatırlarda tutmak gerekmektedir.  

Hayatın normal akışında bir engeli bulunmayanların dahi, iradeleri ve beklentileri dışında engelli olmalarının da her an mümkün olabileceğini akıllardan asla çıkarmamak lazımdır.

Her insanın bir engelli adayı olduğu gerçeğini unutmadan, Engellilerimizin  rahatı ve huzuru için herkes özveride bulunmalı, zorda kalan, çaresizce bekleyen, umutsuzca duran kim varsa yardım ve şefkat elimizi mutlaka uzatmalıyız. 

İnsanlığımızda, maneviyatımızda, millet ve vatan sevgimizde,  herhangi bir engel olmadıktan sonra, diğer tüm pürüzleri, müşkülleri millet olarak ne kadar zorluklarla karşı karşıya kalsakta çözebileceğimiz inancındayız. 

Bu duygularla tüm engelli insanlarımızın “3 Aralık Dünya Engelliler Günü”nü kutluyor, hepsine, Cenab-ı Allah’tan huzur,mutluluk ve önlerinde ki engellerin aşılmış olduğu güzel günler diliyoruz.”

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL