Güncel Siyaset

MHP’den 3 Aralık Dünya Engelliler Günü açıklaması

MHP Keşan İlçe Başkanlığı Basın sözcüsü Ahmet Özkaya, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı. Engelli insanlarımızın duygu, düşünce ve dilekleri üzerinde daha fazla düşünmemizin icap ettiği..

MHP’den  3 Aralık Dünya Engelliler Günü açıklaması

MHP Keşan İlçe Başkanlığı Basın sözcüsü Ahmet Özkaya, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı.

Engelli insanlarımızın duygu, düşünce ve dilekleri üzerinde daha fazla düşünmemizin icap ettiği bir zaman dilimi içindeyiz. “3 Aralık Dünya Engelliler Günü”nün; engelli vatandaşlarımızı daha iyi anlamak ve onların içinde bulundukları sosyal, psikolojik ve ekonomik durumu derinden kavramak için iyi bir fırsat sunacağına inanıyoruz. İster doğuştan isterse de sonradan olsun, fiziksel veya zihinsel bir engelin yol açtığı mahrumiyetleri ve sorunları en aza indirmek her şeyden önce insani sorumluluğumuzun doğal bir sonucudur. Engelli gurubuna giren insanlarımızın herhangi bir eksiklik ve zayıflık hissine kapılmalarına müsaade etmeden, onları tümüyle kucaklayıp milletimizin saygın ve eşit bir ferdi olduklarını sürekli hatırlarda tutmak gerekmektedir. Her insanın bir engelli adayı olduğu gerçeğini unutmadan, Engellilerimizin rahatı ve huzuru için herkes özveride bulunmalı, zorda kalan, çaresizce bekleyen, umutsuzca duran kim varsa yardım ve şefkat elimizi mutlaka uzatmalıyız. İnsanlığımızda, maneviyatımızda, millet ve vatan sevgimizde, herhangi bir engel olmadıktan sonra, diğer tüm pürüzleri, müşkülleri millet olarak ne kadar zorluklarla karşı karşıya kalsakta çözebileceğimiz inancındayız. Bu duygularla tüm engelli insanlarımızın “3 Aralık Dünya Engelliler Günü”nü kutluyor, hepsine, Cenab-ı Allah’tan huzur,mutluluk ve önlerinde ki engellerin aşılmış olduğu güzel günler diliyoruz.” (Erdoğan DEMİR)

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL