Manşet Siyaset

“MHP’den AKP’ye 2 üye geçmiştir”

“MHP’den AKP’ye 2 üye geçmiştir”

Milliyetçi Hareket Partisi Keşan İlçe Teşkilatı yaptığı açıklamada, MHP’den AKP’ye geçen üye sayısının 2 olduğunu belirttiler.

mhp

Açıklama şöyle:”AYAKLAR ALTINA ALINDIĞI DÖNEMDE DE SATIŞI VE EDERİ YÜKSEK OLAN DEĞER “MİLLİYETÇİLİK VE ÜLKÜCÜLÜK”

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun ilçemize gerçekleştirdiği ziyaret programı çerçevesinde AKP İlçe Teşkilatının rozet takma adı altında tertiplediği orta oyunu gerek ilçe teşkilatımız gerek milliyetçi hareket partisi camiası ve gerekse de Keşan kamuoyu tarafından yakinen takip edilmektedir.

Değerli Keşanlılar;  30 mart tarihinde Sevim Yenice Konferans Merkezinde yapılan ve hazirunu arasında; “Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Edirne İl Başkanı Müjdat Kahve,  Bakan Danışmanları ve Koordinatörleri Tuna Bekleviç ve Ayhan Demir,  İlçe Başkanları,  İl ve  İlçe yöneticilerinin olduğu toplantının amacının  Milliyetçi Hareket Partisinden AKP’ye katılma töreni olduğu Hakan Çevikel tarafından açıklanmıştır. Fakat katılım törenine geçildiğinde bunun bir orta oyunu ve siyasetin kişisel hesaplar çerçevesinde bir var olma çabasından başka bir şey olmadığı herkes tarafından anlaşılmıştır.

 

“PARTİMİZDEN AKP’YE GEÇMEK İÇİN İSTİFA EDEN SADECE İKİ KİŞİDİR”

 

Ülkemizin bayrağının dalgalandırılamadığına şahit olduğumuz bu zorlu günlerde AKP ilçe teşkilatının bunca nümayişi ve yaygarasının sonunda binbir vaat ile ikna edebildiği ülkücü ve MHP li sayısı bir elin parmaklarını bile bulamadığı hepimiz tarafından görülmüştür. Basında yer alan dört yüz sayısı bir aldatma ve kandırmaca dan ibaret olup camiamız ile bir ilgisi bulunmamaktadır. Rozet takılmak sureti ile AKP li yapılan MHP li sayısı toplam dört kişi olup bu dört MHP li den ikisi üç ay önce kişisel sebeplerinden dolayı partimizden istifa ettiklerini teşkilatımıza bildirmiş, diğer iki arkadaşımız ise partilerine istifalarını bile sunma onurunu ve gururunu göstermeden siyasi kararlarını AKP ye katılmak yönünde vermişlerdir.

Diğer üç yüz doksan altı kişinin gerçekte var olup olmadıkları partimiz tarafından bilinmemekte ve hangi yöntemler ile üye yapılan vatandaşlarımız oldukları sizin gibi bizim tarafımızdan da merak edilmektedir (malum AKP teşkilatlarının yardım dağıtırken vatandaşlarımızın haberi olmadan üye kayıt ettikleri ulusal basında sıklıkla yer almıştır.)

 

 

“PARTİMİZDEN AKP YE GEÇENLERİ SEVİNÇ İÇERİSİNDE KARŞILAMAKTAYIZ”

 

Değerli kamuoyu, günler öncesinden dillendirilmeye başlanan ve bu amaç için tertiplenen toplantının ve bu toplantıda bulunan protokol ehli bu kadar hazirunun amacının Milliyetçi Hareket Partisi camiasından AKP ye katılan sadece dörtkişinin olmasını ülkücüler ve Türk milliyetçileriler olarak sevinç içinde karşılamış bulunmaktayız.

 

Evet sevinç içerisinde karşılamaktayız çünkü;  sıfatı çok eski bile olsa bir ülkü ocakları başkanın gittiği ve sığındığısiyasi partide bu kadar hürmet görmesi bizim camiamızın büyüklüğünü göstermiştir. Evet sevinçliyiz çünkü;  sıfatı eski milliyetçi,  eski partisi MHP olarak bilinen insanların bakanın bile hazirunda bulunduğu bir katılım töreni ile parti değiştirmesi AKP Edirne İl ve Keşan İlçe teşkilatının  içine düştükleri panik halini gözler önüne sermiştir.

Elbette teşkilatımız önümüzdeki günlerde yapacağı organizasyonla bu sürece Keşanlılar nezdinde de hak ettiği cevabı misli ile verecektir.

 

 

 

“AYAKLAR ATINDA OLANA HİZMET EDİLEMEZ”

 

Ülkemizin bölücü çetelerince bu denli teslim alındığı ve bu bölücü çetelerin bu denli şımartılarak milli bütünlük ve kardeşliğimizin dağıtılmak istendiği bu süreçte; Türk Milliyetçiliğini kendine  şiar edinmiş bir partinin mensubu bulunmuş,  bu partide görevler yapmış, bu camianın  ana damarlarından biri olan ülkü ocaklarının rahle-i tedrisinden geçmiş kişilerin bütün bunlara rağmen AKP gibi her türlü milliyetçiliği ayaklar altına alan bir partide yer alması hiçbir şekilde Keşan’a hizmet millete hizmet olarak adlandırılamaz. Zira ayaklar altında olana hizmet edilemez.

 

“AYDILDIĞINIZ YERİN ESKİSİ DEĞİL SIĞINDIĞINIZ YERİN YENİSİ OLUN”

 

Partimizden ayrılarak AKP li olmaktan gurur duyan bu arkadaşlarımıza tavsiyemiz,  ayrıldıkları yerin eskisi olmayı ve sahip oldukları çok eski ünvanları bırakarak katılmaktan gurur duydukları partilerinin yenileri olmaları ve bundan bir mahcubiyet duymamalarıdır. Zira Milliyetçi hareket onları anlamıştır ve dertlerini ile muzdaripliklerini çok iyi bilmektedir.

 

Siyasi hafıza göstermektedir ki, kişisel ikbal ve menfaatler uğruna bu parti değiştirme yolunu daha evvel deneyenler ve bu hizmet söylemlerini daha evvel sarf edenler olmuştur.

Ve siyasi hafıza yine göstermektedir ki bu yolu deneyenler aradıklarını bulamamışlar vaat edilenleri elde edilememiştir.

 

 

 

 

“MHP YE TALEP HER GEÇEN GÜN ARTMAKTADIR”

 

Değerli kamu oyu; ülkemizin içinde bulunduğu ve milli birlik ve beraberliğimize balta vurulduğu bu zor günlerde iktidar partisinin yaptıkları ve yapmayı düşündükleri bizim olduğu gibi vatandaşlarımız tarafından da dikkatle izlenmektedir.

Sayın bakan milliyetçilikten bahsederken “Hakkari’de Edirne’de yaptığın gibi Batmanda’da Tekirdağ’da yaptığını yapacaksın” diye belirtmiş. Sayın bakan;  Necip Türk milleti devri iktidarınız döneminde Hakkari’de Batman’da, Şırnak’ta, Mardin’de, Diyarbakır’da yapılanları görmektedir. Türk bayrağı açan vatandaşlarımızın kolluk güçlerince engellendiğine şahit olmaktadır.   Bu durum karşısında ülkemizin geleceğinden rahatsız olan vatandaşlarımız bu duruma dur diyecek siyasi iradenin Milliyetçi Hareket Partisi olduğunu görmekte ve bu nedenle partimize başvurarak partimize üye olmak istemektedir. Partimize yapılan bu üyelik başvuruları hiçbir şekilde siyasi bir ikbal veya kişisel bir takım kazanım beklentisi içermediği gibi partimiz tarafından bir vaat ve menfaat arzına dayanmadan yapılmaktadır.

Geçtiğimiz cumartesi Keşan’a orta oyunu sergileyenler,  MHP ve ülkücünün eski sıfatlarlının ardına gizlenerek siyasi başarı elde edemeyeceklerini bilmelidirler. Siyasette var olma savaşı veren ve bu eskiler üzerinden siyasi plan ve pazarlıklar yapanlar MHP ve ülkücü camianın bu gibi Ali Cengiz oyunlarına rağbet etmeyeceğini göreceklerdir.

 

Değerli kamuoyu,  ülkemiz son zamanlarda on yıl önce hayal edemeyeceği siyasi ve politik kararlara ve pazarlıklara sahne olmuştur.  Yakalandığında bende “Türküm” benim annemde “Türk “beni asmayın beni kullanın diyen cani başı bu gün bir barış havarisi gibi gösterilmektedir.  5000 yıllık devlet geleneği olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin cani başı tarafından İmralı da ki hücresinden yönetilmeye ve yönlendirmeye çalışıldığını büyük bir üzüntü ve öfke ile izlemekteyiz.Türk’ün yeniden var oluşunun simgesi olan Nevruz bayramının,  büyük ve tarihsel bir Türk şehri olan Diyar-ı Bekir’de (Diyarbakır) bayrağımızın açılamadığı,  PKK paçavraları altında ve kolluğunun da PKK ‘nın meclisteki temsilcileri olan BDP’nin mensuplarınca sağlandığı ( devletin kolluk  geride tutularak) görmek hepimizi derinden yaralamıştır.

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ KEŞAN İLÇE TEŞKİLATI

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL