Ekonomi Haberleri Güncel Manşet Okuma Sayısı: 10

Milletvekili Aksal’dan emeklilere bayram ikramiyesi açıklaması

  -AK Parti Edirne Milletvekili Aksal: -“Emeklilerimize Ramazan Bayramı ikramiyeleri 7-11 Nisan günlerinde ödenecek” -“AK Parti, 18 yılda Türkiye’nin sağlık altyapısını da teknolojik alt yapısını da en sağlam temellere oturttu…

Milletvekili Aksal’dan emeklilere bayram ikramiyesi açıklaması

 

-AK Parti Edirne Milletvekili Aksal:

-“Emeklilerimize Ramazan Bayramı ikramiyeleri 7-11 Nisan günlerinde ödenecek”

-“AK Parti, 18 yılda Türkiye’nin sağlık altyapısını da teknolojik alt yapısını da en sağlam temellere oturttu. Şehir hastaneleri, 5G teknolojisi gibi yatırımlar, AK Parti’nin geleceğe yönelik yatırımlarıdır”

 

AK Parti MKYK Üyesi ve Edirne Milletvekili Fatma Aksal, emeklilerin Ramazan Bayramı ikramiyelerinin 7- 11 Nisan tarihlerinde  hesaplarına yatırılacağını bildirdi.

Keşan ilçesinde yaklaşık 5 bin kişiye istihdam sağlaması öngörülen Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin (OSB) ÇED raporu onaylandı. AK Parti MKYK Üyesi ve Edirne Milletvekili Fatma Aksal, konuya ilişkin açıklama yaptı. ( AA – Anadolu Ajansı )

Milletvekili Aksal, tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgını nedeniyle yaşanan süreçte, devletin tüm imkanlarını vatandaşları için seferber ettiğini, vatandaşını bir an olsun yalnız bırakmadığını kaydetti.

 

AK Parti’nin 18 yıldır “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” diyen anlayışla Türkiye’yi yönettiğini, alınan tüm tedbirlerin ve yapılan tüm çalışmaların da vatandaşların kaliteli yaşamasına yönelik olduğunu anlatan Milletvekili Aksal, “Bu süreçte daha uzun yıllar başımızda kalmaları, tecrübelerini bizlere aktarmaları için 65 yaş ve üstü vatandaşlarımızın evlerinde kalmalarının kendi sağlıkları açısından daha önemli olduğuna karar verildi” dedi.

 

Yaşlı insanların bir milletin hafızası, bir nevi bilgi bankası olduğunu ifade eden Aksal, 65 yaş ve üstü vatandaşların bu süreci sağlıklı şekilde atlatmaları için de devletin tüm kolaylıkları sağladığını vurguladı.

 

Fatma Aksal, “Bu kapsamda emeklilerimize Ramazan Bayramı ikramiyeleri 7-11 Nisan günlerinde ödenecek,  yine emeklilerin maaş promosyon ödemelerinin, şubelere gitmelerine gerek kalmadan, doğrudan hesaplarına yatırılacak” bilgisini verdi.

 

Milletvekili Aksal, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, bu kötü günlerin en az zararla atlatılacağından hiçbir vatandaşımız şüphe duymasın. AK Parti, 18 yılda Türkiye’nin sağlık altyapısını da teknolojik alt yapısını da en sağlam temellere oturttu. Şehir hastaneleri, 5G teknolojisi gibi yatırımlar, AK Parti’nin geleceğe yönelik yatırımlarıdır. Bunlara karşı çıkanlar ne bugünü ne de geleceği planlayamaz ancak ve ancak geçmişte hiçbir katkıları olmayan bazı kazanımlarla avunurlar” değerlendirmesinde bulundu.

 

Türkiye’deki teknoloji altyapısının insanların evlerinden çıkmadan tüm işlemlerini yapmalarına imkan sağlar hale geldiğini yineleyen Milletvekili Aksal, “Emekli maaşımı evde almak istiyorum diyen emekliler başvurularını e-Devlet üzerinden yapabilecekler. Maaş promosyonu dönemi olduğu için de banka değişikliği başvuruları e-Devlet’ten yapabilirler” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL