Minibüsçüler Kooperatifi’nin, Genel Kurulu gerçekleştirildi

kesanpostasi

S.S. 25 Nolu Keşan Şehiriçi Minibüsçüler Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi’nin Olağan Genel Kurulu 2 Şubat 2020 Pazar günü gerçekleştirildi.

Yeni Mahalle’deki kooperatif binasında düzenlenen genel kurul, saat 12.30 sıralarında başladı.

 

 

Genel Kurula; Keşan Belediye Başkan Yardımcıları Yakup Balcı ve Mustafa Altay, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılıç ve bazı yönetim kurulu üyeleri, CHP Keşan İlçe Başkanı Recep Pekcan ve bazı yönetim kurulu üyeleri, CHP’li bazı meclis üyeleri, AK Parti Edirne İl Genel Meclis üyeleri Halil Bayazıt ve İsmail Keleş, Edirne Ticaret İl Müdürü Mahmut Altun, Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı, Keşan Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mahmut Demirkan ve kooperatif üyeleri katıldı.

Genel kurulda açılış ve yoklamanın yapılmasının ardından divan heyeti seçimine geçildi.

Divan heyeti başkanlığına Sinan Ünal, katip üyeliklere İsmail Baş ve Bülent Gülcü seçildi. Divan heyeti seçiminin ardından saygı duruşunda bulunuldu.

 

Genel kurulda açılış konuşmasını yapan Kooperatif Başkanı Erdoğan Okay, söz aldı. Genel kurula katılanlara, “Hoş geldiniz” diyerek, sözlerine başlayan Okay, seçimlerin hayırlara vesile olmasını temenni ettiğini ve yeni seçilecek yönetime başarı dilediğini kaydetti.

Balcı: “Kavgasız ve gürültüsüz şekilde

sorunları çözüme kavuşturacağız”

Konuşmasının ardından Yakup Balcı söz alarak, şunları söyledi: “Yeni seçilecek arkadaşlarımızı şimdiden tebrik ediyorum. Belediye ve kooperatifin birlikte çalışarak, yaşanan sorunları hep beraber çözeceğimize inanıyoruz. Biz, birlikte varız. Kavgasız ve gürültüsüz şekilde bu işleri çözüme kavuşturacağız. Genel kurulun hayırlı olmasını diliyorum.”

Mahmut Demirkan’da, genel kurulun hayırlı olmasını temenni ettiğini kaydetti.

Şapçı: “Eksiklikler inşallah

diyalog yoluyla çözüme kavuşacaktır”

Daha sonra söz alan İsmail Şapçı’da, seçimlerin hayırlı olmasını dileyerek, sözlerine başladı ve şunları söyledi: “Keşan’da, 365 gün halkımız için hizmet ediyorsunuz. Eksiklikler inşallah diyalog yoluyla çözüme kavuşacaktır. Keşan ve sizlerle için hayırlı bir süreç yaşanacağına inanıyorum. Yeni seçilecek yönetime hayırlı olmasını diliyorum.”

Konuşmaların ardından yönetim ve denetim raporları okunarak, ayrı ayrı ibra edildi. 2020 yılı tahmini bütçe görüşmelerine geçildi. Tahmini bütçede, gelir 232 bin TL, giderin ise, 232 bin TL olarak belirlendi.

“Aidat, 120 TL oldu”

Toplantıda, aidatların belirlenmesine geçildi. Geçen yıl, aylık 100 TL olan aidat ücretinin ise, 2020 yılında 120 TL olması oy birliğiyle kabul edildi. Genel kurulda diğer gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından yeni yönetim ve denetim kurullarının seçimine geçildi.

Kooperatif üyeleri arasında yapılan oylamayla çarşaf listeyle seçime gidilmesine karar verildi.

Yeni yönetim ve denetim kurullarına seçilen isimler, 2 yıl görev yapacak. Öte yandan yeni seçilen yönetim kurulu kendi içinde yapacakları seçimle kooperatif başkanını seçecek.

Yeni yönetim ve denetim kurulu üyeleri ile aldıkları oylar ise, şöyle:

Yönetim Kurulu: Ertan Erkan (54), Şendoğan Yargı (49), İlhan Karakaya (48),Hüseyin Çakırel (42), İsmail Baş (32).

Denetim Kurulu: Ahmet Engin (43), Serhat Top (37), Aytaç Cinci (31)

 

0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Next Post

Faysal Demir, "Ağır Acılar Koleksiyonu Roşna'ya kütüphanenizde yer açın"

Şair Faysal Demir; sevdanın, umudun, emeğin, inancın acıyla […]