Köşe Yazısı

MÜBAREK ÜÇ AYLAR BEREKETLE GELDİ

Bahar, çiçek çiçek gelince güzel olduğu gibi Mübarek Üç Aylar da rahmet ve ve bereketiyle gelmesiyle bizlere huzur verdi. Keşan ve Türkiye’mizi rahmetini, bereketini gönderip susuzluktan, çaresizlikten kurtaran Allaha binlerce..

MÜBAREK ÜÇ AYLAR BEREKETLE GELDİ

Bahar, çiçek çiçek gelince güzel olduğu gibi Mübarek Üç Aylar da rahmet ve ve bereketiyle gelmesiyle bizlere huzur verdi. Keşan ve Türkiye’mizi rahmetini, bereketini gönderip susuzluktan, çaresizlikten kurtaran Allaha binlerce Hamd olsun. Mubarek Üç Aylar, Dinimiz İslama göre kut sal sayılan Receb, Şaban, Ramazan Aylarıdır. Bu kutsal Ayların her bir anı Allah katında makbuldür.

Cenneti kazanmak, Cehennem Ateşinden kurtulmak, Allah ve Rasülünün razı olduğu bir hayata kavuşmak isteyen bahtiyar müminler, bu
Mübarek Üç Ayları, Kuran okuyarak, namaz kılarak, maddi güçleri oranında akrabalara, fakir müminlere, konu komşuya, darda kalana, misa fire Allah için iyilik ve ikramda bulunarak , bol dua ederek, geçmişte olan, bilerek, bilmeyerek işlenen günahlar için çokça tevbe ederek değerlendirmeliyiz.

Rahmet Peygamberimiz, Örnek İnsan Hz. Muhammed Aleyhisselam, Allahım, Recebi, Şabanı biz Ümmeti Muhammed için mubarek eyle, ve bizi sağlık ve esenlikle Ramazan Ayına ulaştır diye dua ederdi.

Yine Pey gamberimiz Hz. Muhammed Aleyhisselam buyururlar. Receb, Allahın Ayı, Şaban, benim Ayım, Ramazan Ayı ise Ümmetime özel kılınan bir Aydır. Bu mubarek Üç Aylarda önemli Geceler de vardır. Receb Ayının ilk Cuma Gecesi Regaib Gecesidir.

Allahın kulları rahmetiyle çok çok affettiği, kullarının günahlarının çokluğuna aldırmadan onları bağışladığı, hastalık, çaresizlik,
Maddi ve manevi sıkıntı, her ne türlü olursa olsun bütün dileklerin Allah tarafından dualarımız karşılığında verileceği bir mubarek gecedir

Regaib Kandili. Receb Ayının 27. Gecesi beş vakit Namaz İbadetinin farz kılındığı, Miraç, yükselme Allah katında yücelme gecesidir. Şaban Ayının Onbeşinci Gecesi, mubarek Beraat Gecesidir.

Beraat, Allah katında suçtan, cezadan kurtulup temize çıkmak demektir. Kuranın indirildiği Ramazan Ayının 27. Gecesi de mukadderat, hüküm, azamet, izdiham gibi anlamlara gelen Mübarek Kadir Gecesidir.

Ne mutlu bu Mubarek Üç Ayların kadrini, kıymetini hakkıyla bilip , bu rahmet ve bereket aylarında günah işlemekten kaçıp sevap ve hayır
işlemede yarışanlara.

Dualarımız makbül, tevbemiz kabül, Rabbim bizden razı olsun. Maddi ve manevi bereketlerini Üzerimize hep yağdırsın.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL