Siyaset

Muharrem İnce, “6’lı Masa Recep Tayyip Erdoğan hayranıdır”

Haber-Kamera: Erdoğan DEMİR- Fotoğraflar: Arzu DAĞ- Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, geçtiğimiz Cumartesi günü Keşan’a gelerek çeşitli ziyaretlerde bulundu vatandaşla bir araya geldi. Saat 11.30 sıralarında ilk olarak Keşan..

Muharrem İnce, “6’lı Masa Recep Tayyip Erdoğan hayranıdır”

Haber-Kamera: Erdoğan DEMİR-

Fotoğraflar: Arzu DAĞ-

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, geçtiğimiz Cumartesi günü Keşan’a gelerek çeşitli ziyaretlerde bulundu vatandaşla bir araya geldi.

Saat 11.30 sıralarında ilk olarak Keşan Galericiler Sitesi’ne beraberindeki Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeleri, MKYK Üyesi Erdem Bircan,  Edirne İl Başkanı Oktay Bozkurt, Keşan İlçe Başkanı Salih Kirezci ve partililer ile gelen Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, burada bir basın açıklaması yaparak şunları söyledi.

 

MERKEZ BANKASI BAŞKANI SEN KİMSİN?

TBMM’nin  en önemli görevi, birinci görevi bütçe yapmaktı. Bu milletin vergilerini doğru kullanmaktır. Şu anda Plan Bütçe Komisyonu’nda 2023 yılının bütçesi görüşülüyor. İş bilmez iktidarın uydurduğu milletimizi yoksullaştıran, milletimizin parasını çarçur eden fakirden alıp zengine veren bu kur korumalı mevduatta hazineye ne kadar yük bindi onu biliyoruz. Hazineye binen yük 91 milyar lira. Bunun 20 milyara yakın vergisi de var.15-20 milyar da muaf tutulan kısmı var. Dolayısıyla 110 milyar lira hazineye yükü var. Bir de döviz olarak yatıranlarınkini Merkez Bankası karşılıyor. Merkez Bankası’na yükü ne kadar onu bilmiyoruz. Dün Merkez Bankası Başkanı Plan Bütçe Komisyonu’na gidiyor. Milletvekilleri soruyor. Merkez Bankası’na bunun maliyeti nedir? Size bilgi veremem diyor. Ya sen kimsin kendini ne zannediyorsun? Merkez Bankası Başkanı’na sesleniyorum. Sen kendini ne zannediyorsun? Sen TBMM’nin üstünde misin? TBMM milletin iradesinin temsil edildiği yerdir. Sen kendini ne zannediyorsun?. Sarayın çırağı mısın sen? Sen ne yapıyorsun memleketin parasının üstüne mi çöküyorsunuz, ne yapıyorsunuz? Bunu bilmek istiyoruz kardeşim bu ticari sır falan değil, milletvekillerinin üstünde bir adam mısın sen?

MİLLETVEKİLİNİN BİLEMEYECEĞİ HESAP OLAMAZ

Milletvekilinin bilemeyeceği Merkez Bankası’nın hesabi kitabı olabilir mi?  İşte vesayet rejimi budur arkadaşlar. Hesap vermeye mecbursun, kendini bir şey zannetme. Bir gün bunun hesabını ödeyeceksin Merkez Bankası başkanı, birinci konu budur. İkinci konu ne yazık ki bu beceriksiz bu yorgun iktidarın karşısında da yanlış şeyler söyleyen bir muhalefet var.

CUMHURBAŞKANI SEÇİLEN % 1-2 OY ALAN PARTİ BAŞKANINDAN TALİMAT MI ALACAK?

Dün çıkmış Temel Karamollaoğlu altılı masanın bir üyesi, cumhurbaşkanı için biz bir eşgüdüm kurulu kuracağız, cumhurbaşkanı o eşgüdüm kurulu kurulundan talimat alacakmış. Yani altı genel başkan bir araya gelecek bir cumhurbaşkanı seçecekler, cumhurbaşkanı nasıl seçiliyor 50 artı birle.  50 + 1 alan cumhurbaşkanı yüzde 1-2 oy  alan Temel Karamollaoğlu’ndan talimat alacak, öyle bir saçmalık olur mu?  Cumhurbaşkanı sizin emir eriniz mi yaveriniz mi? siz kendinize yaver mi seçiyorsunuz?  Böyle bir şey böyle bir cumhurbaşkanı olmaz.

PARTİLİ CUMHURBAŞKANINA KARŞI ÇIKIYORDUNUZ ŞİMDİ PARTİ GENEL BAŞKANINDAN TALİMAT ALAN CUMHURBAŞKANI MI OLACAK?

Partili bir cumhurbaşkanına itirazınız vardı. Parti Genel Başkanı‘ndan talimat alan bir cumhurbaşkanına karşı değil misiniz? Resmen Tayyip Erdoğan’a çalışıyorlar.

ALTILI MASA RECEP TAYYİP ERDOĞAN HAYRANIDIR

Değerli arkadaşlar son kez söylüyorum. Aziz milletimiz bunu bilmeli bu altılı masa Recep Tayyip Erdoğan hayranıdır. Yaptıkları bütün işler Tayyip Erdoğan’ın ekmeğine yağ sürmektedir. Karşıymış gibi görünüyorlar ya bunlara çocuk inanmaz, altılı masa bir araya gelecek talimat verecekler cumhurbaşkanı seçim kazanacak, Türkiye’yi  yönetecek hey gülüm hey böyle ülke mi yönetilir? Bu şu demektir bizi ciddiye almayın, bizi seçmeyin, Tayyip Erdoğan’la devam edin demektir. Onun için diyorum ki ne Cumhur ne Millet tek yok Memleket”

İnce basın açıklamasının ardından Galericiler Sitesi’ndeki esnafı ziyaret ederek otomobil fiyatları ile bilgiler alarak, işlerin nasıl olduğunu sordu.

Galericiler Sitesi ziyaretinin ardından Keşan Ticaret Borsası’na giden İnce, burada Keşan Ticaret Borsası Başkanı Kemalettin Uslu ve Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Kaymaz ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılandı.

Uslu ve Kaymaz, öncelikle İnce’nin ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getirerek teşekkür ederken, Keşan Ticaret Borsası’nın çalışmaları ve tarım konuları ile ilgili de İnce’ye bilgiler verdi.

İnce’de kendisini ağırlayan ve kabul eden Uslu ve Kaymaz’a teşekkür ederek, Memleket Partisi olarak bir Tarım Raporu hazırlayarak bunu bütün partilere gönderdiklerini ve kendisine bu konuda randevu veren tüm partilere giderek rapor üzerine görüş alışverişinde bulunduklarını dile getirdi.

Keşan Ticaret Borsası ziyaretinin ardından Kunduracılar Çarşısı’na geçen İnce burada partililer tarafından karşılandı.

İnce burada da vatandaşlara hitap ederek, 2023 seçimlerinde kendilerine destek istedi.

Anafartalarspor Kulübü Başkanı Olgu Karataşoğlu, burada İnce’ye 22 numaralı ve arkasında Muharrem İnce yazan bir Anafartalarspor forması hediye etti.

Kendisiyle fotoğraf çekilmek isteyen bütün vatandaşları kırmayarak fotoğraf çektiren İnce Alparslan Türkeş Meydanı’na yürüyerek Keşan Ticaret ve Sanayi Odası’na geçti.

Burada Meclis Başkanı Ahmet Koru ve Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı tarafından karşılanan İnce, daha sonra toplantı odasında partililer ve oradaki konuklarla bir araya geldi.

Koru ve Şapçı, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin ziyareti nedeniyle kendisine teşekkür etti.

İnce de kendisini ağırlayan Koru ve Şapçı’ya teşekkür etti.

Toplantıda İnce’ye KTSO’nun çalışmaları ve ekonomi ile ilgili bilgilerin verilmesi ile toplantı devam etti.

Ardından basın mensuplarının KTSO Başkanı İsmail Şapçı tarafından dışarıya davet edilmesinin ardından toplantı basına kapalı olarak gerçekleştirildi ve sona erdi.

İnce, Ticaret ve Sanayi Odası ziyaretinin ardından pazaryerinde de esnafı ziyaret ederek Çanakkale’ye gitmek üzere Keşan’dan ayrıldı. (Erdoğan DEMİR)

Haberle ilgili görüntüleri aşağıdaki linlkerden izleyebilirsiniz

https://www.facebook.com/KesanPostasi/videos/494990292606479

https://www.facebook.com/KesanPostasi/videos/450839407213482

https://www.facebook.com/KesanPostasi/videos/459734342970503

https://www.facebook.com/KesanPostasi/videos/876964550001184

https://www.facebook.com/KesanPostasi/videos/1260961011133421

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL