HESABIM
Üye Ol

Murat Emir, Edirne’de Bilgilendirmelerde Bulundu.

Murat Emir, Edirne’de Bilgilendirmelerde Bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili Murat Emir Ekonomik ve Siyasal Krizden Çıkışın Çözüm Yollarını anlatmak için Edirne’de sivil toplum kuruluşlarını ziyaret etti. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezinin Görevlendirmesi ile Edirne’ye gelen ve Edirne İl Örgütünden sorumlu Ankara Milletvekili Murat Emir “ Ülkemiz derin bir ekonomik kriz yaşamaktadır. Bu ekonomik ve siyasal krizden çıkışın çözüm yollarını...

Haberin Tarihi: 13 Eylül 2018 - Okunma Sayısı:965 defa okundu.

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili Murat Emir Ekonomik ve Siyasal Krizden Çıkışın Çözüm Yollarını anlatmak için Edirne’de sivil toplum kuruluşlarını ziyaret etti.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezinin Görevlendirmesi ile Edirne’ye gelen ve Edirne İl Örgütünden sorumlu Ankara Milletvekili Murat Emir “ Ülkemiz derin bir ekonomik kriz yaşamaktadır. Bu ekonomik ve siyasal krizden çıkışın çözüm yollarını içeren bir çalışma yürütmekteyiz.

Cumhuriyet Halk Partimizin bütün milletvekilleri illeri gezerek “ Ekonomik ve Siyasal Krizden Çıkışın Çözümü yolları “ konulu ziyaretler yapıyor. Ben de Edirne ilimizde önce örgütümüzle bir araya gelerek Ekonomide yaşanan son gelişmelerle ilgili bilgi aldım. Daha sonra Sivil Toplum Kuruluşlarımızla beraber olduk. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlunun 13.Maddelik

1-Devlette Liyakat sistemi Yeniden İnşa Edilmelidir.

2-Demokrasiye geçilmeli, Hukukun üstünlüğü ve Hukuk güvenliği sağlanmalıdır

3- Merkez Bankasının bağımsızlığı sağlanmalıdır

4- Akılcı bir sıcak para yönetimine geçilmelidir

5-Dolar esas alınarak yapılan ihaleler süratle Türk lirasına dönüştürülmelidir

6- Kamu ihale yasası değiştirilmelidir

7- Sayıştaş uluslararası standartlarda denetim yapmalıdır

8- Bütçe Disiplini sağlanmalıdır

9- Dış politika 180 derece değişmelidir

10- Geleceğimizi ipotek altına alan kontrolsüz borçlanmalardan kaçınılmalıdır

11-Adaletsiz vergi politikası düzeltilmelidir

12- Üretimi önceleyen bir  planlama ve teşvik politikası yaşama geçirilmelidir

13- Türkiye israftan kaçınmalı, tasarruf yapmalıdır, Çözüm önerilerini anlatarak doğru teşhis olmadan doğru tedavi yapamayacağımızın bilgilendirilmelerini yaptım.

REKLAM

Bir Yorum Yazın

Arşiv

Reklam Alanı