Bölgeden

MUSEVİ CEMAATİNDEN ÖZACAR’A TEŞEKKÜR ZİYARETİ

MUSEVİ CEMAATİNDEN ÖZACAR’A TEŞEKKÜR ZİYARETİ

Ziyaret amaçlı Gelibolu’ya gelen Musevi cemaati üyeleri, ilçede bulunan Musevi Mezarlığı’nda temizlik ve bakım gerçekleştiren Belediye Başkanı Mustafa Özacar’a duyarlılığı için teşekkür ettiler.

 DSC_6389 DSC_6390 DSC_6394 DSC_6398

Gelibolu’dan yıllar önce İstanbul ve diğer yerlere göç eden Musevilerin atalarının yattığı Sarmaşıklı Mevkii’nde bulunan mezarlıkta Gelibolu Belediyesi tarafından temizlik ve bakım çalışması gerçekleştirildi.

Destek Hizmetleri Müdürlüğü Park ve Bahçeler ekiplerince gerçekleştirilen temizlik çalışmasında, mezarlık alanı ve çevresi çöplerden, yabani bitki ve otlardan arındırdı.

DSC_6400 DSC_6403 DSC_6451 DSC_6428

Çalışmanın ardından Gelibolu Belediyesi’ne ziyarette bulunan Musevi cemaati üyeleri, mezarlığı koruma altına almak için çalışmalar başlatıldığını belirterek, bu süreçte mezarlıkta yapılan bakım çalışması ile duyarlılık gösteren Belediye Başkanı Mustafa Özacar’a teşekkür ettiklerini ifade ettiler.

DSC_6452

Başkan Özacar da, “Gelibolu’da 15 ile 20’inci yüzyıllar arasında yaşamış, zengin bir tarih ve kültüre sahip olan Musevi vatandaşların geçmişlerine olan bağlılıklarını saygı ile karşılıyoruz. Bu düşünce doğrultusunda kendi hallerine terk edilen, bakımsızlıklarıyla dikkat çeken tarihi yapıları, anıt mezarları, mezarlıkları dokusu ve özellikleri bozulmadan koruma altına almayı, bakım ve temizliklerini gerçekleştirmeyi görev kabul ediyoruz” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL