Ekonomi Haberleri Güncel

Mustafa Çakır, “Esnafımız tatil ve bayram alışverişlerinden umutlu”

ERDOĞAN DEMİR- Keşan Sebze Bakkal ve Manavlar Odası Başkan Yardımcısı Mustafa Çakır, esnafın hem tatil hem de bayram alışverişinden umutlu olduğunu belirterek yazılı bir açıklama yaptı. Çakır’ın açıklaması şöyle; “Bayram..

Mustafa Çakır, “Esnafımız tatil ve bayram alışverişlerinden umutlu”

ERDOĞAN DEMİR- Keşan Sebze Bakkal ve Manavlar Odası Başkan Yardımcısı Mustafa Çakır, esnafın hem tatil hem de bayram alışverişinden umutlu olduğunu belirterek yazılı bir açıklama yaptı.

Çakır’ın açıklaması şöyle;

Bayram trafiği başladı. Bayram tatilinin yaz sezonuna gelmesiyle birlikte esnafımız hem tatil hem de bayram alışverişlerinden umutlu. Özellikle sahillerdeki esnafımızın yüzlerinin güleceğini ümit ediyoruz. Gıda fiyatlardaki artışlar bir nebze bayramın tadını kaçırıyor. Vatandaşlarımızı kolonya, çikolata gibi ikramlık ürünlerini, ekmek, su, meşrubat ve tekel ürünlerini, esnafımızdan almalarını tavsiye ediyoruz. Kaliteli, ucuz sebze ve meyvelerini de pazarcı esnafından ve manavlarımızdan almalarını tavsiye ediyoruz. Esnaflarımız bunları gerçekleştirdiğinde, bu bayramımızı iki bayram olarak kutlar. Kira, elektrik, vergi , Sgk ,vb giderlerini karşılamada bir nebze sorun yaşamaz. Çocuklarımızın  bayram adresi yine esnaflardır, onları bekliyoruz. Eski bayramları yaşayalım kucaklaşalım. Buradan tüm vatandaşlarımıza sesleniyoruz. Bayram alışverişlerinizi yaparken bilinen ve güvenilir adres mahallenin esnafıdır, pazarcısıdır. Bayram alışverişlerinin adresi mahalle esnafı olmalıdır. Çünkü Ahilik kültürü ile yetişen mahalle esnafımız kendi yemediğini yedirmez, giymediğini giydirmez. Eğer sizin ekonominizi, farklı etkilemeyecekse, alışverişlerimizi odamız üyelerimizden yapalım. Esnafımız sizin komşunuz, mahallenin abisi, ablası, kardeşimizdir. Onlarla hayatı beraber yaşıyoruz, paylaşıyoruz. Nasıl ki iyi günde kötü günde bir arada isek, özel günlerde de esnaflarımızdan alış veriş yapmalı ve onlara destek vermeliyiz. Sahillerdeki esnaflarımız, güler yüzlerinle, üstün hizmet anlayışlarıyla, sizlere hizmet vermeye ve sorunlarınızı çözmeye hazırlar. Pazar yerindeki esnaflarımız malın en iyisini ve kalitesi uygun fiyatlarla, hizmet vermeye hazırlar. Sizlerden ricamız, çocuklarımızı da yerli esnaftan alış veriş yapmasını öğretmeli, araştırmalı ve gelecek nesillere bu kültürü aktarmalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle tüm esnaflarımızın ve değerli halkımızın bayramını kutluyor, bayramın sağlık ve sıhhat ve bereket getirerek hayırlara vesile olmasını dilerim. Kestiğiniz kurbanlarınızı ve dualarınızı Rabbim kabul etsin inşallah.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL