Güncel

Mustafa Çakır’dan “Tekel Shop “ haberimize açıklama

ERDOĞAN DEMİR- Sitemizde dün yer alan “Vatandaş soruyor: Tekel Shopların kapanma saati kaç” başlıklı haberimizle ilgili Keşan Sebze Bakkal ve Manavlar Odası Başkan Yardımcısı Mustafa Çakır bir açıklama yayınladı. Çakır’ın..

Mustafa Çakır’dan “Tekel Shop “ haberimize açıklama

ERDOĞAN DEMİR-

Sitemizde dün yer alan “Vatandaş soruyor: Tekel Shopların kapanma saati kaç” başlıklı haberimizle ilgili Keşan Sebze Bakkal ve Manavlar Odası Başkan Yardımcısı Mustafa Çakır bir açıklama yayınladı.

Çakır’ın açıklaması şöyle;

Esnaflarımız, sokağımızın yanan ışığıdır. Bu ışıklar sönerse her taraf karanlık, ekonomimiz de bu karanlıktan etkilenir. Esnaf, mahallenin namusudur bizler çalışmalarımızı sürdürürken hiç geceyle gündüzü bir arada görmedik. Sabahın ezan sesiyle duamızla dükkanlarımızı açarız, gece 02:00 ye kadar çoluk çocuğumuzun nafakası için çalışırız. Tatili, bayramı, seyranı, çoluk çocuğumuzla bir arada kutlamadık, bayram sofrasına oturmadık, cenazelerimizdeki göz yaşlarımızı mahallelimizle paylaştık.  Sevinçlerimizi ilk önce onlarla paylaştık, dertleştik. Bir güveniz, bir bu caddelere, bu sokaklara soframızda yemediğimizi satmayız. Müşterilerimize ahilik kültürü vardır.  Biz de büyük bir üzüntüyle öğrendik basına verilen demeci. Küçük esnaf yine yaralanmıştır. Üzüntüyle karşıladık gazetenizde çıkan bu yazıyı. Küçük esnaf sermayesine göre mücadele eder, öyle tutunur hayata. Bazı üyelerimizin iş yerlerinde alkol ve sigara daha ağırlıklıdır ama gıda da vardır; ekmekte vardır, suda vardır meşrubatta vardır. Yazın sıcağında dondurma da vardır.   Ne yapsın saat 22 den sonra bunları satmasın mı?  Sokağındaki zincir marketlerle uğraşırken çaresiz kalan küçük esnaf, basına yansıyan böyle üzücü bir durumla karşı karşıya kalmıştır. 02.00’ye kadar  yaz sezonunda beklediği bütün umudu budur, giderlerini karşılaya bilmesi için sağlığından ve zamanından harcıyor. Küçük esnaf bu ülkenin barometresidir küçük esnaf devletini koruyan devletinin ona vermiş olduğu sorumlulukları yerine getir . Bilir ki devleti hep onun yanındadır . Devletini yaşat ki esnafın yaşasın

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL