TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
 • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 358.274
 • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 23.759
 • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 192
 • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 25.103
Siyaset
 • Okuma Sayısı: 99

 • Mustafa Helvacıoğlu: “Trakya’da rekorlara imza atmaya devam ettik”

  Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, 15-21 Kasım tarihleri arasında Keşan Belediye Başkanlığı tarafından yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. “Trakya’da rekorlara imza atmaya devam ettik” Geleceğe hazır bir Keşan için çok..

  Mustafa Helvacıoğlu: “Trakya’da rekorlara imza atmaya devam ettik”

  Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, 15-21 Kasım tarihleri arasında Keşan Belediye Başkanlığı tarafından yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

  “Trakya’da rekorlara imza atmaya devam ettik”

  Geleceğe hazır bir Keşan için çok çalışmaya devam ettiklerini belirten Helvacıoğlu, “Öncelikle ilçemizin 99. Kurtuluş Yıldönümün kutlu olsun. Düzenlediğimiz, Kurtuluş Kortejiyle, Dünden Bugün’e Keşan Fotoğraf Sergisiyle, Trakya Üniversitesi Balkan Senfoni Orkestrası Konseriyle coşkumuzu dolu dolu yaşadık. Her anını yakından takip ettiğimiz projelerimizden Rasim Ergene Caddemizin açılışıyla,  Yukarı Zaferiye Mahallesi Muhtarlığımızın hizmete girişiyle, Kurtuluşumuzu eserlerle taçlandırdık. ‘Çalışınca oluyor’ dedik, Trakya’da rekorlara imza atmaya devam ettik. 30 ayda 35 km asfalt ve 50 km. kaldırımla Keşan’ımızın güzelliğiniz güzellik kattık. Üretmeye, Keşan’ı projelerle büyütmeye soluksuz devam ettik.  Valimizin teşrifleriyle restorasyonunu incelediğimiz Keşan Kent Müzemiz, % 90’ı tamamlanan Atatürk Stadyumu’muzda sona yaklaştık.” dedi.

  “Keşanlılarla birlikte olup geleceğe koşmaktan onur duyuyoruz”

  Mustafa Helvacıoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “Geçen hafta, Sanat atölyesine dönen tamirhanemizle, güzelleştirdiğimiz yol ve yaya geçitlerimizle, hastane civarındaki park ve peyzaj çalışmalarımızla, terminal yolu düzenlememizle, güzel memleketimizi başkanımızın çaba ve hassasiyetiyle daha da güzelleştirdik. Keşan için iş birlikleri kurmaya, Keşanlılar için kapılar çalmaya geçen hafta da devam ettik. Portekiz Lizbon’da iyi belediyecilik uygulamalarını inceledik, Lizbon Büyükelçimizle şehircilik, yerel yönetim uygulamaları konusunda görüştük. Başkan yardımcılarımız, Bursa ve Osmangazi Belediye Başkanlarımızla iş birlikleri kurdu. Öte yandan Ankara’da Milletvekilimiz Dr. Fatma Aksal’la Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcımızla, Yerel Yönetimler Genel Müdürümüzle, Destek Hizmetleri Daire Başkanımızla Keşan’ı daha ileri taşımak için durmadan çalıştık. Geçen hafta; bir yandan Edirne’ye kültür turları düzenleyip bölgeyi tanırken, bir yandan da halk dansları topluluğumuzla Ankara’da halk oyunlarımızı tanıttık. Son 7 günde, Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda Keşan için önemli kararlar alırken, Kadın Girişimciler Gününde Keşan’ımızın kadın girişimcilerini mektup ve çiçek takdimiyle kutladık. Yine çocuklarımızla, yine okullarda öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizle, yine mutluluklara ortaklıkta, sünnet ve nikah törenlerinde, doğum günlerinde, açılan dükkanlarda, uğurlanan canlarda hep Keşanlılarla birlikte olduk. Keşanlılarla birlikte olup geleceğe koşmaktan onur duyuyor, geçen hafta başarılarıyla gururlandıran spor kulüplerimizle, Belediyemizin desteklediği koşudaki şampiyonlarımız Tek kardeşlerle gurur duyuyoruz.”

  YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

  ÜYE GİRİŞİ

  KAYIT OL