Bölgeden Güncel Manşet

Mustafa Mente, TİM Genel Sekreteri oldu…

Mustafa Mente, TİM Genel Sekreteri oldu…

Mente, TİM Genel Sekreteri oldu

 

Özgür Güvenç

İstanbul(Anayurt-Keşan Postası)- Türkiye İhracatçılar Meclisi’ne (TİM) yeni Genel Sekreter olarak  Mustafa Mente getirilirken Genel sekreter Yardımcılığına da Metin Tabula atandı.Nisan 2013 tarihi başından başlamak üzere göreve gelen Mente, 1975 yılında Adıyaman’da  doğdu ve 1999 yılında Marmara Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu.

MUSTAFA MENTE

İş hayatına Bayındır Holding’de başlayan Mente, 2000–2005 yılları arasında Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği’nde (TÜSİAD) çalıştı. Sektörel Dernekler Federasyonu (SEDEFED) ve Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği’nde(TGSD) Genel Sekreter olarak görev yapan Mente, iki yıl süreyle de Hey Tekstil AŞ’de Genel Müdür Yardımcılığını yaptı.. 2009-2012 yılları arasında TİM’de Genel Sekreter Yardımcılığı yapan Mente, son bir yıldır ise, ABD merkezli  J.E. Austin Associates şirketinde Yatırım Danışmanı olarak görev yapıyordu. Evli ve iki çocuk babası olan Mustafa Mente, iyi derecede İngilizce biliyor.

 

Tabalu Genel Sekreter Yardımcısı

METİN TABALU

TİM Genel Sekreter Yardımcılığı görevine atanan Metin Tabula, TİM’de Kurumsal İletişim ve Strateji Geliştirme’den sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı olarak görev yapacak. 1981 yılında Ankara’da doğan Tabalu, Sabancı Üniversitesi’nden Üretim Sistemleri-Endüstri Mühendisi olarak mezun olduktan sonra ODTÜ’de aynı alanda Yüksek Lisans yaptı. Tabalu ek olarak ABD Standford Üniversitesi’nde Stratejik Planlama ve Proje Yönetimi dalında diploma programını tamamladı. İş hayatına Türk Hava Yolları Teknik AŞ’de Stratejik Planlama ve İş Geliştirme Proje Yöneticisi olarak başladı. Ardından sırasıyla Sabancı Holding’te Stratejik Planlama Uzmanlığı ve yeniden THY A.O. iştiraklerinde ve Genel Müdürlüğünde İş Entegrasyon Müdürlüğü ve Mali Analiz Müdürlüğü görevlerinde bulunan Tabalu son olarak Aon Türkiye Risk Yönetimi Danışmanlığı şirketinde Stratejik Planlama, Bütçeleme ve Ar-Ge Direktörlüğü yapıyordu. Tabalu İngilizce ve Almanca biliyor.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL