Siyaset

Nalbantoğlu’ndan ekonomi değerlendirmesi

Demokratik Sol Parti Edirne İl Başkanı Yusuf Nalbantoğlu , geride bıraktığımız ramazan bayramını ve ekonomiyi değerlendirdi. Nalbantoğlu’nun açıklaması şöyle; Ramazan ayını geride bıraktık. Vatandaşların bu bayramın ekonomik sıkıntılardan dolayı buruk..

Nalbantoğlu’ndan ekonomi değerlendirmesi

Demokratik Sol Parti Edirne İl Başkanı Yusuf Nalbantoğlu , geride bıraktığımız ramazan bayramını ve ekonomiyi değerlendirdi.

Nalbantoğlu’nun açıklaması şöyle;

Ramazan ayını geride bıraktık. Vatandaşların bu bayramın ekonomik sıkıntılardan dolayı buruk geçirdiğini gözlemledik. “Bu bayramda mutlu olan yok. Herkes geçim derdine düştü. Çocuklarına bayram kıyafeti bile alamayanlar var. Bu düzeni değiştirmeliyiz. Bayramlarda bizler mutsuz değil, mutlu olmak istiyoruz. Bayram ikramiyesi kimseyi mutlu etmedi. Herkes borç içinde yaşıyor. Çünkü malesef halkın, garibanın yanında duran hiç bir hükümet bana göre yok. Çünkü asgari ücret belli. Benzin arttı. Gıda fiyatları arttı. Tarımı iyileştiremiyoruz çünkü çiftçi kalmadı. Çiftçinin mazot alacak cebinde parası yokken, neyi nasıl üretebiliriz. Herşeyimiz dışardan geliyor. Bir yağ almaya kalkıyoruz, bir ayçiçek yağı için Ukraynaya mı bağlıyız? Gerek özelleştirmeler gerek yanlış politikalar zaten milletimizin canını okudu. İnşallah bundan sonra her şey iyi olacak diye düşünüyorum. Hani önceden hesap yapıyorlardı ya bir simitle suyla bu iş biter diyerekten, ya simit olmuş 3 lira. Ekmek olmuş 3 lira. Unun fiyatından, dışardaki ürünlerin gıdaların fiyatından hükümetin hiç mi haberi yok? Yani bu insanların hali ne olacak bilmiyoruz ama dehşet verici bir durumdayız.”

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL