NE GÜZEL TRAKYA’DA YAŞAMAK!

  Hilmi DİNÇER  hdincer@kesanpostasi.com       NE GÜZEL Ne güzel böyle bir günde Böyle bir yerde olmak Yağmur ne güzel düşermiş meğer ormana Yapraklardan sıyrılıp Toprağı hoş etme çabası ne güzelmiş meğer   Ne güzel böyle bir günde Dostlarla birlikte olmak Ve seni düşüncemde Yaşatmak ……………………………………… Seher Serap Dinçer   Sahip olduğum sosyal demokrat...

Yazar: Hilmi Dinçer - Yazının Tarihi: 28 Haziran 2018 - Okunma Sayısı:662 defa okundu.

 

Hilmi DİNÇER

 hdincer@kesanpostasi.com

 

 

 

NE GÜZEL

Ne güzel böyle bir günde

Böyle bir yerde olmak

Yağmur ne güzel düşermiş meğer ormana

Yapraklardan sıyrılıp

Toprağı hoş etme çabası ne güzelmiş meğer

 

Ne güzel böyle bir günde

Dostlarla birlikte olmak

Ve seni düşüncemde

Yaşatmak

………………………………………

Seher Serap Dinçer

 

Sahip olduğum sosyal demokrat düşüncenin temelini insan sevgisi ve dolayısıyla; hakça bir paylaşımın insana mutluluk verdiğine inandığım bir düşünce oluşturuyor.

Bu düşüncem kaçınılmaz olarak; Özal döneminin insan unsurunu yok sayan ve sadece rakamlara dayalı olarak sürdürülen yönetimine ve bunun ötesinde; ikinci Özal dönemi olarak tanımladığım ve Özal döneminden daha da katı bir liberalizm dayatmasıyla karşı karşıya bırakılarak, insan unsurundan tamamen arındırılmış, yaşadığımız bu döneme karşı oluyor!.

Niyetim asla bir öteki yaratmak değil.. Yukarıda da belirttiğim gibi tüm insanlara duyduğum sevgi benim için en büyük erdemlerden biri.  Ancak; takdir edersisiniz ki; sevdiğiniz insanlarla bir kahvehanede buluşursunuz, evelerine gidersiniz, yolda selâm verirken farklı bir duyguya kapılırsınız, birileri vardır ki hayatınızda onlardan sürekli pozitif bir enerji alırsınız. Vs.

24 Haziran seçimlerden sonra gördüm ki; Trakya’da yaşayan insanların büyük çoğunluğu; insan sevgisiyle ve emeğin hakça paylaşılması gerektiğine inanarak donatılmışlar. Her şeye rağmen, çağdaşlık yolunda Atatürk ilkelerine sıkı bağlılıkları devam ediyor…

Yolda selâm verdiğim her insanı biraz daha fazla sevmeye başladım…Trakya’yı biraz daha fazla sevmeye başladım. Ne güzel Trakya’da yaşamak!

Lütfen, Trakya’daki bu yapının değişmemesi için elinizden gelen her türlü gayreti sarf edin.Kişisel çıkarlarınızın esiri olmadan bunu sağlayın.

REKLAM

Bir Yorum Yazın

Arşiv

Reklam Alanı