Köşe Yazısı

Nejat İşler’in köpeğini zehirlediler!

           Sevgi ÖZBAY      sozbay@kesanpostasi.com     Tedavisine yoğun bakımda devam edilen Nejat İşler’in Bodrum Gümüşlük’te sahiplendiği Lodos isimli köpeğin belediye ekiplerince zehirlendiğini üzüntü ile..

Nejat İşler’in köpeğini zehirlediler!
sevgi ozbay
           Sevgi ÖZBAY
     sozbay@kesanpostasi.com

 

 

Tedavisine yoğun bakımda devam edilen Nejat İşler’in Bodrum Gümüşlük’te sahiplendiği Lodos isimli köpeğin belediye ekiplerince zehirlendiğini üzüntü ile  öğrendim.

Yazıklar olsun o belediyeye,hizmet cana can katmak için verilir,canları yok etmek içn değil. Bu nasıl bir uygulamadır bunun neresi kanun ,MARİFET öldürmek değil barınaklar kurup, nasıl ki insanın nüfusunu kontrol edebiliyorsan hayvanların da bakılıp normal seviyelerinde yaşamasını sağlamaktır.
Hizmet, canlarına can katmaktır, hatta sahibi bakamıyorsa devlet onu bakabilmelidir,esefle bu Bodrum Gümüşlük belediyesini kınıyor, bu yöneticileri allahın merhametine davet ediyorum ne yazık ki ülkemizde yine yine,bir daha bir daha ne insanlarımızın ne de hayvanlarımızın hiçbir can güvenliğinin olmadığını görmek bizleri derinden yaralıyor.
Bu hayvan ancak belediyeye sahibinin emaneti olabilirdi .Ama nerede insanlık nerde vicdan nerede kanun nerede bu hayvan haklarını koruma kanunu, sevgili hayvan severler görülüyorki gün geçmesin bir hayvan zehirlenmesin hergün biryerlerde butür uygulamalar yapılıyor, bunlara da bir dur demenin zamanı gelmedimi,
Sayın hayvan severler,sevgili hayvan sever dernek yöneticileri,odaları sanatçılarımızı sivil toplum örgütlerini de, yanlarına alarak hayvanları korumak ,gözetmek vede nüfuslarını kontrol etmek ve de barındırmak amaclı merkezleri çoğaltmak içn harekete geçmek ve bu hayvanlarımızın koruma hakları yasalarını hayata adapte etmek içn, sesleri olmayan,ama gözleriyle konuşan havanlarımızın,isteklerini bu zengin devletimizin üst makamlarına götürmek vede anlatmak, haklarını savunamayan bu sessiz hayvanlarımız içnde belki de güçlü bir eylemle bu sevdiklerimizin sesi olmak gerekiyor .
Kimbilir,bu insanlarımız ağaç sevgisi için yer yerinden oynadı ve oynattı.
Sanıyorum hayvan haklarını korumak için de oynar ve oynatırlar…
Hayvan sever dostların bilgilerine…
1781549_10202260044655423_573789018_n
“Tedaviyi reddetmek, erken ölmek gibi niyetim yok. Bazen cevabını kaldıramayacağını bilsen de yine de gerçeği öğrenmek istersin. Milyon tane kazık yiyince, bedenin zarar görüyor. Çıplak geldim, çıplak gideceğim. Amacım zamanı satın almak. Mülk edinmek gibi bir derdim yok. Mülkiyet hırsızlık gibi bir şey. Sevmiyorum işte. Biz kuşak olarak böyleyiz. Bize sevmeyi, bir şeylere bağlanmayı öğretmediler. O tarafımız gelişmedi. Ben dünyanın bir parçasıyım. Şurayla ve bedenimle sınırlı değilim. Bir şeyler yanlış gidiyor, birileri acı çekiyor. Ben de çekiyorum aynı acıyı. Altıma son model bir araba çekip, güzel bir ev alınca mutlu mu olacağım yani? Hayır, olmam. Aramızda mutlu olanlar varsa zekalarından şüphe ederim, bir de gözlerinden. Çünkü iyi görmüyorlardır. Siz beni yenmediniz çünkü: ben sizinle daha oynamadım. Ben gidiyorum dediğimde ‘gitme’ diyen birini değil, ‘ben de geliyorum, yalnız gidemezsin’ diyen birini istiyorum.”  diyor Nejat İşler
Sevgili Nejat İşler bir kaç gün sonra uyandığında,milyontane yenilen kazığın üzerine bir tane daha, lodosunu bir belediye tarafından zehirlenerek katledildiğini öğrenmesinin acısını o yorgun vücudunda nasıl hissedeceğini siz değerli okuyucularımıza bırakıyorum …
Sevgilerimle…

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL